Video ⟩ Detroitas "Pistons" pārtrauc 14 zaudēto spēļu sēriju

Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) regulārā čempionāta spēlē svētdien pie uzvaras tika Detroitas "Pistons" vienība, kas 100:90 (20:23, 26:25, 33:19, 21:23) pārspēja ar Maiami "Heat" komandu un pārtrauca 14 zaudēto spēļu sēriju.

Pēdējo uzvaru "Pistons" bija izcīnījuši pirms vairāk kā mēneša, kad 18. novembrī ar 97:89 spēja tikt galā ar Indianas "Pacers".

14 zaudējumu sērija bija Detroitas kluba atkārtots sliktākais rezultāts vēsturē. Tik pat daudz neveiksmes pēc kārtas tika piedzīvojas 1993./1994. gada sezonā.

Uzvarētāju labā 26 punktus svētdienas spēlē guva Sadiks Bejs, bet Hamidu Dialo izcēlās ar 15 punktiem un septiņām izcīnītām bumbām zem groziem. Savukārt "Heat" rindās 24 punktus guva Makss Strass, bet 19 - Kails Lourijs.

"Ir lieliski "nokratīt mērkaķi no pleciem"," par pārtraukto zaudējumu sēriju izteicās Bejs. "Zinām, ka daudzi mūsu zaudējumi bija ar niecīgu punktu skaitu."

Aizvadītajā mačā "Pistons" pamatsastāvā nebija vecāku spēlētāju par 23 gadiem, bet no pieciem startējušajiem viens bija debitants, savukārt vēl trīs basketbolisti līgā aizvada tikai otro sezonu.

Citā svētdienas spēlē 19 punktus noslēdzošajā ceturtdaļā guva Demars Derouzens, palīdzot Čikāgas "Bulls" ar 115:110 (28:22, 33:37, 22:25, 32:26) savā laukumā pieveikt Losandželosas "Lakers".

Kopumā Derouzena kontā 38 punkti, bet pa 19 punktiem uzvarētāju rindās guva Nikola Vučevičs un Lonso Bols. Tikmēr "Lakers" sastāvā 31 punkts un 14 atlēkušās bumbas Lebrona Džeimsa kontā, bet 21 punkts Karmelo Entonija rēķinā.

Kristaps Porziņģis svētdien guva 13 punktus un iedzīvojās savainojumā, bet viņa pārstāvētā Dalasas "Mavericks" ar 105:111 (25:27, 25:29, 38:30, 17:25) viesos piekāpās Minesotas "Timberwolves" vienībai.

Porziņģis laukumā pavadīja 23 minūtes un deviņas sekundes, kuru laikā guva 13 punktus, trāpot divus no septiņiem divpunktu metieniem, kā arī visus deviņus soda metienus, bet raidot garām grozam abus izpildītos tālmetienus. Viņš arī izcīnīja trīs atlēkušās bumbas, bloķēja vienu pretinieku metienu, izpildīja vienu rezultatīvu piespēli, pārtvēra vienu bumbu, nopelnīja vienu personīgo piezīmi un spēli pabeidza ar labāko +/- rādītāju komandā +10.

Porziņģis labās kājas pēdas savainojumā iedzīvojās trešajā ceturtdaļā, pēc kā laukumā vairs neatgriezās.

Kā pēc spēles atzina "Mavericks" galvenais treneris Džeisons Kids, veiktajos rentgena uzņēmumos lūzuma pazīmes neesot redzamas.

"Mavericks" rindās rezultatīvākais ar 28 punktiem bija Tims Hārdavejs juniors, bet uzvarētāju sastāva ar 24 punktiem izcēlās Karls Entonijs Taunss.