LOV vasaras sporta veidos "zelta" sastāvā plāno iekļaut 19 sportistus

LOV vasaras sporta veidos "zelta" sastāvā plāno iekļaut 19 sportistus
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Foto: AFP/SCANPIX

Latvijas Olimpiskā vienības (LOV) vasaras sporta veidos "zelta" sastāvā plāno iekļaut 19 sportistus, informēja LOV.

LOV dalībnieku sapulce ceturtdien apstiprināja Latvijas Olimpiskajā komitejas (LOK) Izpildkomitejā atbalstītās LOV sportistu atbalsta pamatnostādnes jaunajam olimpiskajam ciklam līdz 2024. gadam un pieņēma zināšanai noteikumus par finansējuma apmēra un izmaksas kārtību LOV sportistiem un treneriem.

Atbilstoši LOK un vasaras sporta veidu federāciju sarunām tika apstiprinātas 132 kvotas vasaras sporta veidos. LOV "zelta" sastāvā plānots atbalstīt 19 sportistus, "sudraba" sastāvā - 33, bet "bronzas" sastāvā - 80 sportistus.

Nolemts turpināt medicīnisko nodrošinājumu arī neolimpisko sporta veidu federāciju labākajiem sportistiem, kur atbalstam tika piešķirtas 12 kvotas.

Latvijas Izglītības un zinātnes ministrijas valsts sekretāra vietnieks, Sporta departamenta direktors Edgars Severs pauda, ka ar šo lēmumu pieņemšanu olimpisko sporta federāciju rokās būs instrumenti, lai tās varētu nodrošināt savu sportistu sagatavošanu dalībai olimpiskajās spēlēs.

Tuvākajā laikā vasaras sporta veidu federācijas iesniegs atbalstāmo sportistu sarakstus atbilstoši piešķirtajām kvotām.

LOV atlēti tiek nodrošināti ar medicīnas un rehabilitācijas pakalpojumiem, kuri tiek sniegti arī sacensībās un treniņnometnēs. Savukārt finansējumu sacensību un treniņu darbam vasaras sporta veidu saņem savās federācijās tieši no LOK.

LOV pieejamās kvotas ziemas sporta veidu federācijām tiks nosauktas pēc 2021./2022. gada olimpiskās sezonas beigām.

Tēmas
Redaktors iesaka
Jaunākie raksti
Nepalaid garām!
Uz augšu