Video ⟩ Porziņģis ar žilbinošu sniegumu kaldina "Mavericks" uzvaru

Kristaps Porziņģis pirmdien aizvadīja šosezon savu rezultatīvāko spēli Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) regulārajā čempionātā, palīdzot Dalasas "Mavericks" komandai izcīnīt uzvaru. Latvijas basketbolists teicami spēlēja gan uzbrukumā, gan aizsardzībā.

"Mavericks" pretinieku laukumā vairāk nekā 18 tūkstošu skatītāju klātbūtnē ar rezultātu 132:117 (34:29, 38:24, 34:31, 26:33) pārspēja Portlendas "Trail Blazers".

Uzvarētāju labā Porziņģis guva 34 punktus (2p. 9/14, 3p. 3/7, soda metieni 7/9), izcīnīja deviņas atlēkušās bumbas, veica piecas rezultatīvas piespēles, bloķēja divus metienus un pārtvēra divas bumbas.

Porziņģis jau pirmajā puslaikā guva 24 punktus, cementējot "Mavericks" komandas vadību ar rezultātu 72:53.

Latvijas basketbolistam līdz šim sezonas rezultatīvākā spēle bija ar 32 punktiem. Savukārt NBA spēlētāja karjeras rekords Porziņģim joprojām ir 40 punkti vienā mačā.

Sīva cīņa bija tikai līdz otrās ceturtdaļas vidum, kad pie rezultāta 41:41 ar diviem precīziem Porziņģa tālmetieniem sākās "Mavericks" komandas 17:1 izrāviens (58:42).

Mača turpinājumā "Mavericks" pārliecinoši nosargāja vadības grožus, spēles gaitā sasniedzot pat 29 punktu pārsvaru.

Uzvarētāju labā Dvaits Pauels guva 22 punktus, Brendons Naits pievienoja 18, bet pa 14 iemeta Džeilens Bransons un Dorians Finnijs Smits.

Portlendas vienībā Demjens Lilards atzīmējās ar 26 punktiem, Nasirs Litls pievienoja 20 punktus un izcīnīja 10 atlēkušās bumbas.

"Mavericks" ar 16 uzvarām un 17 zaudējumiem ieņem 7. vietu Rietumu konferences kopvērtējumā, tikmēr "Trail Blazers" ar bilanci 13-20 atrodas 11. pozīcijā.