Četri no pieciem Latvijas kamaniņu braucējiem izcīna vietas uz goda pjedestāliem Nāciju kausā Siguldā

CopyDraugiem X Whatsapp
Riks Kristens Rozītis
Riks Kristens Rozītis Foto: AFP/SCANPIX

Latvijas kamaniņu braucēji Artūrs Dārznieks un Riks Kristens Rozītis piektdien Siguldā izcīnīja pirmās divas vietas Nāciju kausā, kamēr Elīna Ieva Vītola bija pirmā, Sigita Bērziņa - trešā un Ulla Zirne - astotā, mājiniekiem kvalificējoties Pasaules kausa septītā posma pamatsacensībām.

Posms Siguldā ir noslēdzošās kvalifikācijas sacensības, kurās tiks noskaidroti tie kamaniņu sportisti, kuri pārstāvēs Latvijas valstsvienību Pekinas ziemas olimpiskajās spēlēs.

Dārznieks mājas trasi veica 38,350 sekundēs, par 0,041 sekundi pārspējot Rozīti un par 0,068 sekundēm apsteidzot austrieti Reinhardu Egeru. Nāciju kausā piedalījās 38 sportisti.

Tikmēr Vītola finišēja 42,353 sekundēs, tikai 0,018 sekundes atpalika krieviete Tatjana Ivanova, bet 0,108 sekundes tautietei zaudēja Bērziņa, kamēr Zirnei bija 0,368 sekunžu deficīts pret uzvarētāju. Arī sieviešu sacensībās piedalījās 38 sportistes.

Dārznieks savu braucienu vērtēja kā gandrīz labu, atzīmējot, ka tas viņam bija labākais šajā nedēļā, kas sportistam neesot bijusi viegla. Vītola secināja, ka pieļāvusi kļūdas 11. un 13.virāžā, kura iebraukusi pārāk ātri.

"Pirmajā treniņbraucienā pieļāvu pārāk daudz kļūdu. Uzreiz neieguvu tās sajūtas, kuras gribējās, tāpēc sanāca visu nedēļu mocīties. Bet šodien es teiktu, ka par 80% pārliecība ir atgūta atpakaļ. Viss notiek tā, kā tam jānotiek," Latvijas Kamaniņu sporta federācija (LKSF) citē Dārznieka teikto.

"Varēja būt labāk. Esmu apmierināta ar finiša laiku, bet noteikti varēju nobraukt vēl ātrāk. Svētdien jānobrauc divi labi braucieni. Galvenais daudz neuztraukties," saka Vītola.

Pamatsacensībās vietu garantējuši Gints Bērziņš, Kristers Aparjods, Mārtiņš Bots/Roberts Plūme, Andris Šics/Juris Šics un Elīza Tīruma. Kendija Aparode turpina ārstēt pēdas lūzumu un nepiedalīsies arī šajā Pasaules kausa posmā.

Sacensībās startēt pieteikušies 166 sportisti no 27 valstīm - 54 sievietes, 52 vīrieši, kā arī 30 divvietīgās ekipāžas.

Mēneša vidū, 15./16.janvārī, būs astotais posms Oberhofā, Vācijā, bet 22./23.janvārī Sanktmoricas trasē, Šveicē norisināsies Pasaules kausa fināls un vienlaikus arī Eiropas meistarsacīkstes.

Sezonas kulminācija būs no 4. līdz 10.februārim, kad Jaņcjinas trasē Pekinā norisināsies cīņa par olimpiskajām medaļām.

KomentāriCopyDraugiem X Whatsapp

Tēmas

Redaktors iesaka
Jaunākie raksti
Nepalaid garām!
Uz augšu