Bendika Oberhofā ieņem 38. vietu sprinta sacensībās

Baiba Bendika FOTO: EPA/Scanpix

Baiba Bendika piektdien Vācijā Pasaules kausa piektajā posmā biatlonā sprintā ieņēma 38. vietu, Sanita Buliņa ierindojās 88. un Sandra Buliņa 94. vietā.

Bendika trasē devās ar 42. numuru un pirmajā ugunslīnijā kļūdījās vienreiz, bet otrajā nesašāva pirmo un trešo mērķi. Tas ļāva viņai ieņemt 38. vietu, no uzvarētājas atpaliekot par minūti un 35,1 sekundi un iekļūstot iedzīšanā.

Sanita Buliņa, kura trasē devās ar 64. numuru, pirmajā šautuvē kļūdījās divreiz, otrajā garām mērķiem raidīja trīs pirmās lodes, ieņemot 88. vietu ar triju minūšu un 43,2 sekunžu atpalicību no uzvarētājas.

Tikmēr Sandra Buliņa savā debijā Pasaules kausa posmos trasē devās ar 101. numuru. Viņa kļūdījās pirmajā šāvienā guļus, bet stāvus šaušanā vēl viens mērķis palika neaizvērts. Tas ļāva viņai ierindoties 94. vietā četras minūtes un 0,8 sekundes aiz uzvarētājas.

Uzvaru izcīnīja norvēģiete Marte Ulsbū Reiselanne, kas vienreiz kļūdījās šautuvē un finišēja pēc 23 minūtēm un 30,1 sekundes.

Viņa par 7,1 sekundēm apsteidza baltkrievieti Hannu Solu, kura šautuvē kļūdījās divreiz, un francūzieti Žūliju Simonu, kura trāpīja deviņos no desmit mērķiem.

Ceturtā finišēja vēl viena Baltkrievijas sportiste Dinara Alimbekova, piektā - Norvēģijas biatloniste Ingrīda Lanmarka Tandrevolla, bet sestā - francūziete Anaisa Ševaljē-Bušē.

Sacensībās piedalījās 104 biatlonistes.

Pirmā posma sprintā Bendika izcīnīja 14. vietu, Buliņa finišēja 88. pozīcijā, otrajā posmā Buliņa apsteidza Bendiku, ierindojoties attiecīgi 73. un 104. vietā, trešajā posmā Bendika sasniedza labāko rezultātu šīs sezonas Pasaules kausa sacensībās, ierindojoties devītajā vietā, kamēr Buliņa ieņēma 98. vietu. Ceturtajā posmā Francijā Bendika ieņēma 78., bet Buliņa - 90. vietu.

Savukārt Sandrai Buliņai šī būs debija Pasaules kausa mačos.

Uzvaru pirmajās sprinta sacensībās šosezon svinēja zviedriete Hanna Ēberja, otrajās pārāka bija austriete Liza Terēza Hauzere, trešajās - baltkrieviete Hanna Sola, bet ceturtajās - norvēģiete Marte Ulsbū Reiselanne.

Jau ziņots, ka Aleksandrs Patrijuks piektdien sprinta sacensībās par 1,6 sekundēm atpalika no dalības iedzīšanā, ierindojoties 62. vietā, bet Edgars Mise ieņēma 69. vietu.

Sestdien notiks sacensības jauktajā stafetē un jauktajā pāru stafetē, bet svētdien - iedzīšanā.

Jauno gadu sportisti iesāk ar diviem Pasaules kausa posmiem Vācijā - Oberhofā un Rūpoldingā, janvāra vidū sacenšoties Itālijā - Antholcā-Anterselvā. Februārī olimpiskās spēles uzņems Pekina, bet mēneša beigās sāksies posms Kontiolahti, pēc tam pirmoreiz Pasaules kausa posmam notiekot Otepē trasē Igaunijā. Sezona tradicionāli noslēgsies Oslo.

Uz augšu
Back