Austrālijas augstākā tiesa noraida Džokoviča apelāciju

TVNET/LETA
Austrālijas augstākā tiesa noraida Džokoviča apelāciju
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments 25
Novāks Džokovičs
Novāks Džokovičs Foto: Reuters/LETA

Planētas pirmā rakete vīriešu tenisā Novaks Džokovičs zaudējis cerības spēlēt šā gada Austrālijas atklātajā čempionātā; tiesa svētdien noraidīja serbu spēlētāja apelāciju par vīzas atcelšanu.

Trīs Austrālijas Federālās tiesas tiesneši svētdien atstāja spēkā imigrācijas ministra Aleksa Hoka lēmumu anulēt 34 gadus vecā Džokoviča vīzu. Ministrs lēmumu piektdien pamatoja ar sabiedrības interesēm.

Augstākās tiesas lēmums nav pārsūdzams, tādēļ, visticamāk, Džokovičam līdz deportācijai būs jāatrodas migrantu aizturēšanas centrā Melburnā. Tiesas lēmums nozīmē, ka Džokovičs nepiedalīsies "Australian Open", kas sāksies pirmdien.

Ierasti rīkojums par deportāciju no Austrālijas ietver arī trīs gadu aizliegumu atgriezties Austrālijā.

Ministrs Hoks Džokoviča vīzas atcelšanu pamatoja ar to, ka viņa atrašanās valstī var apdraudēt sabiedrības veselību un "labo kārtību", kā arī "var kaitēt citu cilvēku vakcinācijas centieniem".

Kā zināms, Džokovičs 5.janvārī ieradās Melburnā, kur varasiestādes konstatēja kļūdu viņa vīzas pieteikumā un to anulēja. Pirmdien tika apmierināta viņa apelācija un tenisists varēja palikt valstī.

Tiesa, imigrācijas lietu ministrs varēja personīgi lemt par vīzas atcelšanu Džokovičam. Kad ministrs piektdien paziņoja savu lēmumu, Džokovičs iesniedza apelācijas sūdzību tiesā.

Sašutumu Austrālijā izraisījis tas, ka Džokovičs bez Covid-19 potes spējis šķērsot valsts robežu, lai gan likums nosaka, ka valstī var iebraukt tikai potējušies ārzemnieki.

Jau ziņots, ka plašu rezonansi izraisīja Austrālijas atklātā tenisa čempionāta organizatoru lēmums piešķirt medicīnisku izņēmumu Džokovičam, kurš līdz šim vairījies publiski runāt par savu vakcinācijas statusu, aizbildinoties, ka tā ir privāta lieta. Vietnē "Instagram" tenisists pagājušajā nedēļā paziņoja, ka ir saņēmis medicīnisko izņēmumu, kas sniedz iespēju piedalīties turnīrā, un jau ir ceļā uz Austrāliju.

Tenisists apgalvo, ka 16.decembrī saņēmis pozitīvu Covid-19 PĶR testa rezultātu, tādējādi uz viņu attiecināms medicīnisks izņēmums prasībai vakcinēties, jo viņš ir nesen izslimojis vīrusu. Tajā pašā laikā Džokovičs 16.un 17.decembrī apmeklējis publiskus pasākumus, nelietojot sejas masku. Sportists apgalvo, ka tajā laikā nav zinājis testa rezultātu, tomēr atzina, ka kļūdījies, piekrītot klātienes intervijai, kad jau bija uzzinājis, ka viņa Covid-19 tests ir pozitīvs.

Tāpat problēmas ar migrācijas dienestiem viņam radušās arī ar to, ka viņa vīzas dokumentos norādīts, ka pirms ierašanās Austrālijā divas nedēļas nav ceļojis uz citām valstīm, lai gan sociālo mediju ieraksti liecina, ka viņš Ziemassvētku laikā devies uz Serbiju un pēc tam atgriezies Spānijā.

Sportists atzina, ka kļūdu dokumentu aizpildīšanā pieļāvis viņa aģents.

Džokovičs Austrālijas atklātajā čempionātā uzvarējis deviņas reizes un ar šveicieti Rodžeru Federeru un spāni Rafaelu Nadalu dala "Grand Slam" titulētāko tenisistu godu - viņiem katram ir pa 20 trofejām.

Sezonas pirmais "Grand Slam" turnīrs - Austrālijas atklātais čempionāts - norisināsies no pirmdienas līdz 30.janvārim

Tēmas
Redaktors iesaka
Jaunākie raksti
Nepalaid garām!
Uz augšu