Futbola treneru prēmēšanai novirza 30 000 eiro; virslīgas sezona plānota ar 10 klubu dalību

Futbola bumbas (ilustratīvas attēls) FOTO: optibetvirsliga.com

Latvijas Futbola federācijas (LFF) valde apstiprinājusi treneru prēmēšanas programmas finansējumu par 2021. gadu, šim mērķim novirzot 30 000 eiro, informē LFF preses dienests.

Šī programma darbojusies jau ilgstoši, paredzot papildu finansiālo atbalstu treneriem par Latvijas izlašu spēlētāju sagatavošanu. Programmas kritērijos tiek ņemta vērā nacionālās un jaunatnes izlašu spēlētāju sagatavošana, sieviešu un meiteņu izlašu spēlētāju sagatavošana, LFF Futbola akadēmijas izcilnieku sagatavošana un godalgoto vietu izcīnīšana Latvijas Jaunatnes čempionātā futbolā 11:11.

"Tieši no treneriem, kuri ar spēlētājiem strādā klubos, vislielākajā mērā ir atkarīgs līmenis, kādā tiek sagatavoti spēlētāji Latvijas izlasēm. Mēs vēlamies, lai treneri ikdienā ir motivēti pievērst pastiprinātu uzmanību futbolistu individuālajai sagatavošanai un ar spēlētājiem strādā ilgtermiņa mērķu vārdā. Šī programmu tam kalpo kā papildu stimuls, novērtējot vietējo klubu speciālistu veikumu un darba kvalitāti," pauž LFF prezidents Vadims Ļašenko.

Sacensību reglamentu apstiprināšana

Gatavojoties 2022. gada sezonai, LFF valde apstiprinājusi izstrādātos reglamentus "Optibet" virslīgas, "Optibet" Nākotnes līgas un "Atbildīgas spēles" Latvijas kausa izcīņas turnīriem.

"Optibet" virslīgas sezona paredzēta četros apļos no 11. marta līdz 13. novembrim ar desmit komandu dalību.

Komandas pieteikumā vienlaikus var atrasties ne vairāk kā 30 spēlētāji, no kuriem ne vairāk kā 15 spēlētāji var būt citas federācijas sagatavoti spēlētāji (obligāti jābūt reģistrētiem profesionālu futbolistu statusā). Spēles protokolā katras komandas sastāvā ir jābūt vismaz vienam federācijas sagatavotam spēlētājam, kurš dzimis 2000. gada 1. janvārī vai vēlāk. Tāpat vienlaicīgi laukumā ir jāatrodas vismaz trim spēlētājiem, kuri ir federācijas sagatavoti spēlētāji.

Komanda, kas ieņems desmito vietu 2022. gada "Optibet" virslīgas čempionātā, zaudēs tiesības piedalīties 2023. gada "Optibet" virslīgas čempionātā. Komanda, kas ieņems devīto vietu, divās pārspēlēs tiksies ar komandu, kas 2022. gada "Optibet" Nākotnes līgas čempionātā ieņems otro vietu, kamēr "Optibet" Nākotnes līgas pirmās vietas ieguvēja iegūs tiesības pārcelties uz "Optibet" virslīgas čempionātu. Abu turnīru reglamentos iestrādāti scenāriji situācijām, ja sezonas gaitā mainās līgas dalībnieku skaits.

"Optibet" Nākotnes līgas turnīrs paredzēts divos apļos no aprīļa līdz novembrim ar 14 vienību dalību, integrējot tajā līdz četrām Virslīgas dublieru komandām bez iespējas kvalificēties "Optibet" virslīgas čempionātam.

Komandas pieteikumā vienlaikus var atrasties ne vairāk kā 35 spēlētāji, no kuriem ne vairāk kā astoņi futbolisti var būt citas federācijas sagatavoti spēlētāji. Vienlaicīgi laukumā jāatrodas vismaz astoņiem spēlētājiem, kuri ir federācijas sagatavoti spēlētāji. Virslīgas dublieru komandās spēles protokolā var tikt iekļauti federācijas sagatavoti spēlētāji, kuri dzimuši 2000. gada 1. janvārī vai vēlāk, bet līdz trim spēlētājiem protokolā var minētajam vecumam neatbilst.

Komandas, kas 2022. gada "Optibet" Nākotnes līgas čempionātā ieņems 13. un 14. vietu, zaudēs tiesības piedalīties 2023. gada "Optibet" Nākotnes līgas čempionātā. Komanda, kas 2022. gada čempionātā ieņems 12. vietu, divās pārspēlēs tiksies ar Latvijas 2. līgas komandu, kas 2022. gada čempionātu noslēgs trešajā vietā.

Gan "Optibet" virslīgas, gan "Optibet" Nākotnes līgas sacensībās par citu federāciju sagatavotu spēlētāju un treneru pieteikšanu paredzētas reģistrācijas maksas, kas katrai līgai veidos kopējo līdzekļu fondu. Pēc sezonas tie pilnā apmērā tiks izlietoti jaunatnes spēlētāju atbalsta sistēmas īstenošanai, kura tiek izstrādāta, pamatojoties uz U-21 vecuma spēlētāju aizvadīto spēles laiku katrā attiecīgās līgas komandā. "Optibet" Nākotnes līgā startējošās virslīgas dublieru komandas nepretendē uz dalību jaunatnes spēlētāju atbalsta sistēmā.

Uz augšu
Back