Rastorgujevs: Gatavojos olimpiskajām spēlēm

Rastorgujevs: Gatavojos olimpiskajām spēlēm
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Andrejs Rastorgujevs
Andrejs Rastorgujevs Foto: Facebook: @Rastorgujevs

Par antidopinga noteikumu pārkāpumu šobrīd diskvalificētais biatlonists Andrejs Rastorgujevs trenējas individuāli, joprojām cerot startēt Pekinas ziemas olimpiskajās spēlēs, sportists pastāstīja intervijā Latvijas Radio raidījumā "Piespēle".

Sporta arbitrāžas tiesa (CAS) pagaidām nav apstiprinājusi šķīrējtiesnešus Rastorgujeva diskvalifikācijas lietas apelācijas izskatīšanai, gada sākumā vēstīja aģentūra LETA.

CAS septembrī par antidopinga noteikumu pārkāpumu piesprieda Rastorgujevam 18 mēnešu diskvalifikāciju. Latvijas biatlonistam bija 21 diena, lai pārsūdzētu piespriesto sodu, un viņš šo iespēju izmantoja.

CAS vēl nav apstiprinājusi komisiju - sportista puse iebildusi pret Starptautiskās biatlona savienības (IBU) izvirzīto kandidātu, jo esot bažas, ka tas nav neatkarīgs arbitrs.

Pēc arbitru komisijas apstiprināšanas un dalības uzklausīšanā sportista pusei ir tiesības iesniegt prasību par pagaidu diskvalifikācijas anulēšanu līdz gala lēmuma pieņemšanai. Tas Rastorgujevam pavērtu iespēju piedalīties sacensībās.

"Es gatavojos [olimpiskajām] spēlēm. Kad un kā lieta beigsies, tas jau vairs nav no manis atkarīgs. Reāli vai nav reāli, bet dzīvē viss ir iespējams. Kad apstiprinās tiesnešus, mums ir iespēja pieprasīt, lai uz lietas izskatīšanas laiku man atceļ diskvalifikāciju. Gribu pateikt, ka šī situācija man nav vienkārša. Arī no finansiālā aspekta. Tas ir diezgan sāpīgi. Gribēju pateikties tiem draugiem un atbalstītājiem, kuri man šajā laikā neuzgrieza muguru, bet palika," sacīja Rastorgujevs.

Rastorgujevs ar viņa rīcībā pieejamajiem resursiem šobrīd uztur sportisko formu, taču piemērotā diskvalifikācija viņam liedz to darīt profesionālā līmenī.

Viņš nedrīkst trenēties ar izlasi, izmantot tās resursus. Sportists sevi formā uzturot individuāli.

Rastorgujevs intervijā pauda, ka šobrīd ir labā sportiskajā formā. Ja tuvākajā laikā pavērtos iespēja startēt sacensībās, tad viņam tas problēmas nesagādātu.

Tiesa, pagaidām vēl nav oficiāli apstiprināts kvotu skaits, kas nosaka, cik Latvijas pārstāvju dosies uz Pekinu un piedalīsies biatlona sacensībās. Provizoriskie aprēķini liecina, ka vienīgā Latvijas pārstāve biatlonā šajās olimpiskajās spēlēs būs Baiba Bendika.

Martā Biatlona integritātes vienība (BIU) 33 gadus vecajam sportistam piemēroja pagaidu diskvalifikāciju par to, ka viņš trīs reizes 12 mēnešu laikā nebija atradies paziņotajās vietās un nav bijis pieejams dopinga kontrolei. Pēc sportista pieprasījuma BIU lietu nodeva CAS, kas nozīmēja šķīrējtiesnešus, kuri veidoja disciplināro komisiju lietas izskatīšanai.

Pirmais pārkāpums tika konstatēts 2019. gada oktobrī, bet otrais 2020. gada jūnijā. CAS konstatēja, ka trešajā gadījumā - 2020. gada septembrī - Rastorgujevs nebija sniedzis pilnīgu informāciju, kas atbilstu testēšanas standartiem, tādējādi arī šajā gadījumā viņš neesot bijis sasniedzams noteiktajā vietā un noteiktajā laikā. Ņemot vērā, ka trešais pārkāpums nebija tik smags, kā pirmie divi gadījumi, šķīrējtiesa lēma samazināt sodu no 24 mēnešiem uz 18.

Saskaņā ar pasaules antidopinga kodeksu sportists ir atbildīgs par pareizu un detalizētu atrašanās vietas norādīšanu. Par šādu noteikumu pārkāpšanu var piemērot līdzvērtīgu diskvalifikāciju, kā par dopinga lietošanu.

Kā teikts IBU integritātes noteikumos, ja sportists atzīts par vainīgu, maksimālais termiņš par šāda veida pārkāpumu ir divu gadu diskvalifikācija ar iespēju to samazināt līdz vienam gadam. Diskvalifikācijas termiņu var samazināt, nosakot sportista vainas pakāpi.

Rastorgujevs 2020./2021. gada Pasaules kausa sezonu noslēdza kopvērtējuma 30. pozīcijā. Sezonas otrajā pusē viņš aizvadīja veiksmīgu pasaules čempionātu un izcīnīja zeltu Eiropas meistarsacīkšu individuālajā distancē.

Tēmas
Redaktors iesaka
Jaunākie raksti
Nepalaid garām!
Uz augšu