Video ⟩ Merzļikinam uzvara un otrās zvaigznes gods; Bļugeram rezultatīva piespēle

Elvis Merzļikins (centrā)
Elvis Merzļikins (centrā) Foto: AP/Scanpix

Latvijas hokejisti Elvis Merzļikins un Teodors Bļugers ceturtdien palīdzēja savām komandām izcīnīt uzvaru Nacionālajā hokeja līgā (NHL).

Kolumbusas "Blue Jackets" izbraukumā ar rezultātu 2:1 (0:0, 1:0, 1:1) pārspēja Filadelfijas "Flyers", kas piedzīvoja 10. zaudējumu pēc kārtas.

Uzvarētāju labā vārtus guva dānis Olivers Bjorkstrands un soms Patriks Laine, savukārt Merzļikins atvairīja 33 no 34 metieniem (97,1%).

Par mača labāko spēlētāju jeb pirmo zvaigzni atzina kanādieti Būnu Dženeru, kurš izpildīja divas rezultatīvas piespēles.

Savukārt par spēles otro zvaigzni atzina Merzļikinu, kuram šī ir 14. uzvara šosezon 24 spēlēs.

Citā spēlē Pitsburgas "Penguins" mājās ar rezultātu 6:4 (3:1, 2:0, 1:3) pārspēja Otavas "Senators", izcīnot astoto uzvaru pēdējās 10 spēlēs.

Bļugers ar rezultatīvu piespēli izcēlās pirmajā periodā, palīdzot "Penguins" iegūt 3:1 pārsvaru.

Latvijas hokejists laukumā pavadīja 13 minūtes un 22 sekundes (2:10 skaitliskajā mazākumā), izpildīja divus spēka paņēmienus, uzvarēja četros no sešiem iemetieniem un spēli pabeidza ar pozitīvu lietderības koeficientu +1.

Uzvarētāju sastāvā kanādietis Maiks Matsons guva divus vārtus un nopelnīja rezultatīvu piespēli.

Vēl pa reizei "Penguins" labā vārtus guva kanādietis Sidnijs Krosbijs, krievs Jevgeņijs Malkins, amerikānis Džeiks Gencels un čehs Dominiks Simons.

Metropolitēna divīzijā "Penguins" ar 53 punktiem 39 spēlēs atrodas trešajā vietā, tikmēr "Blue Jackets" ar 37 punktiem 37 mačos atrodas piektajā pozīcijā.

NHL regulārajā čempionātā katrai komandai paredzētas 82 spēles. "Play-off" kvalificēsies katras divīzijas trīs labākās komandas. Vēl četras izslēgšanas spēļu dalībnieces noteiks pēc vietas Austrumu un Rietumu konferenču kopvērtējumā.