Latvijas skeletonistes izcīnījušas divas kvotas dalībai Pasaules kausā

Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Dārta Zunte
Dārta Zunte Foto: Viesturs Lācis / IBSF

Latvijas skeletonistes izcīnījušas divas kvotas dalībai 2022./2023.gada sezonas Pasaules kausa izcīņā, ziņo Latvijas Bobsleja un skeletona federācija (LBSF).

Dārta Zunte piektdien Insbrukā izcīnīja sesto vietu pasaules junioru čempionātā un guva svarīgus punktus, lai Latvija nākamās sezonas Pasaules kausa izcīņā varētu piedalīties ar divām dalībniecēm.

Šīs sezonas sākumā tika izlemts, ka Endija Tērauda piedalīsies Pasaules kausa sacensībās, bet Zunte - Starpkontinentālā kausa izcīņas mačos, kas ir pēc spēka otrā līmeņa sacensības, bet pietiekami punktiem bagātas, lai cīnītos par reitinga vietām.

Treneris Gints Dzērve atzīst, ka otrā kvota ir bijis mērķis jau sezonas sākumā. "Iegūt vienu vietu Pasaules kausā ir salīdzinoši vienkārši - jābūt labāko 45 reitingā, bet, lai būtu divas kvotas - divām latvietēm jābūt starp 35 labākajām. Tas arī šodien Dārtai izdevās - pašai sev izcīnīt vietu nākamās sezonas Pasaules kausa izcīņā," komentē Dzērve.

Treneris bija apmierināts ar sportistes sniegumu sezonas noslēgumā. "Šosezon mums negāja tik spīdoši, kā bijām plānojuši, bet sezonas otrajā pusē Dārta saņēmās un gandrīz visās sacensībās uzrādīja personīgos rekordus startā, izņemot šodienas sacensības. Bet, neskatoties uz to, bija labi braucieni, kas ļāva izcīnīt sesto vietu," skaidro Dzērve.

Tikai pateicoties Zuntes šodienas izcīnītajai sestajai vietai, izdevās reitingā pakāpties uz 34.vietu ar 536 punktiem. Tik pat punktu ir arī Tēraudai, kura reitingā ir 35.vietā.

Pekinas olimpiskajās spēlēs Latviju pārstāvēs Tērauda.

Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments

Tēmas

Redaktors iesaka
Jaunākie raksti
Nepalaid garām!
Uz augšu