Video ⟩ Porziņģis ražīgi bloķē metienus un palīdz "Mavericks" izcīnīt uzvaru (2)

Kristaps Porziņģis
Kristaps Porziņģis Foto: Reuters/ScanPix

Kristaps Porziņģis svētdien ar produktīvām darbībām laukumā palīdzēja Dalasas "Mavericks" komandai izcīnīt uzvaru Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) čempionāta spēlē.

"Mavericks" savā laukumā ar rezultātu 104:91 pārspēja Memfisas "Grizzlies", izcīnot 11. uzvaru pēdējās 13 spēlēs.

Porziņģis nospēlēja 26 minūtes, kuru laikā viņš guva 15 punktus (2p. 4/4, 3p. 2/7, soda metieni 1/3) un izcīnīja astoņas atlēkušās bumbas.

Latvieša rēķinā arī seši bloķēti metieni, divas rezultatīvas piespēles un sešas piezīmes, kuru dēļ liepājniekam spēli nācās noslēgt nepilnas septiņas minūtes pirms beigām.

Porziņģis jau pirmajā puslaikā nobloķēja piecus metienus, taču karjeras rekordu viņam neizdevās nedz atkārtot, nedz pārspēt. Viņš trīsreiz karjerā vienā NBA spēlē nobloķējis septiņus metienus.

Uzvarētāju sastāvā visrezultatīvāk nospēlēja Luka Dončičs, kurš guva 37 punktus, izcīnīja 11 atlēkušās bumbas un veica deviņas rezultatīvas piespēles. Vēl 13 punktus pievienoja Džeilens Bransons.

"Grizzlies" līderis Dža Morants guva 35 punktus, izcīnīja 13 atlēkušās bumbas un izpildīja sešas rezultatīvas piespēles.

"Mavericks" šosezon vidēji mačā ielaidusi 102,5 punktus, kas patlaban ir dalīts otrais labākais rādītājs līgā kopā ar Klīvlendas "Cavaliers". Līdervienība ir spēcīgā Goldensteitas "Warriors" ar 102,1 punktu.

Dalasas vienība šosezon trešo reizi četros savstarpējos dueļos pārspēja Memfisu. Iepriekšējā duelī "Mavericks" pārtrauca "Grizzlies" 11 uzvaru sēriju.

Mača gaitā "Mavericks" pārsvars sasniedza 22 punktu robežu, savukārt "Grizzlies" ne reizi neizvirzījās vadībā.

"Mavericks" ar 27 uzvarām un 20 zaudējumiem ieņem piekto vietu Rietumu konferences kopvērtējumā, kur trešajā pozīcijā ierindojas "Grizzlies" ar bilanci 32-17.