Skujiņš sezonas ievadā sekmē komandas biedra otro vietu sacensībās Marseļā

Toms Skujiņš
Toms Skujiņš Foto: Trek - Segafredo komandas arhīvs

Latvijas riteņbraucējs Toms Skujiņš no Pasaules tūres vienības "Trek - Segafredo" svētdien demonstrēja aktīvu sniegumu "Grand Prix Cycliste de Marseille La Marseillaise" (UCI kat.1.1) sacensībās un izcīnīja 19.pozīciju, sekmēdams komandas biedra, dāņa Madsa Pedersena otro vietu.

Šajās viendienas sacensībās riteņbraucēji no Šatogombēras līdz Marseļai veica 174,3 kilometrus garu distanci ar vairākiem pauguriem.

Finiša spurtā uzvaru izcīnīja beļģis Amorī Kapio ("Arkea Samsic"), otrais finišēja Pedersens, bet trešais bija spānis Fransisko Galvans ("Kern Pharma"). 40 riteņbraucēju lielā grupa distanci beidza četrās stundās 31 minūtē un 11 sekundēs.

Skujiņš sezonas pirmajās sacensībās kopā ar komandas biedriem piedalījās atrāviena ķeršanā, finišēja 19. vietā un nopelnīja trīs UCI punktus.

Tikmēr viņa tautietis un komandas biedrs Emīls Liepiņš svētdien Spānijā piedalījās "Trofeo Playa de Palma - Palma" (UCI kat.1.1) sacensībās un ieņēma 29. vietu, finiša spurtā sekmēdams cita "Trek - Segafredo" sprintera, itāļa Mateo Mosketi devīto vietu.

169,1 kilometru garajā distancē ar diviem trešās kategorijas kāpumiem sprintā uzvarēja beļģis Arno de Ljē ("Lotto Soudal").

Savukārt Māris Bogdanovičs, kurš pārstāv UCI kontinentālo komandu Meiyo CCN", svētdien ieņēma 38. vietu AAE notiekošā velobrauciena "Tour of Sharjah" (UCI kat.2.2) trešajā posmā.

Svētdien sportisti mēroja 107,8 kilometrus ar diviem otrās kategorijas kāpumiem un vienu pirmās kategorijas kāpumu finišā. Pirmais finišēja slovēnis Grega Bole ("Shabab Al Ahli"), kurš posmu beidza divās stundās 34 minūtēs un 18 sekundēs, bet Bogdanovičs zaudēja četras minūtes un desmit sekundes.

Kopvērtējuma līderis Bole tuvāko sekotāju Eusebio Paskalu no Spānijas ("Bahrain Cycling Academy") apsteidz par 21 sekundi, bet Bogdanovičs zaudē četras minūtes un 56 sekundes, kas viņam dod 34. vietu. Sprinteru ieskaitē latvietis ir 13. vietā.

Pirmdien un otrdien tiks aizvadīti vēl divi posmi ar kāpumiem.