Hektore kļūst par olimpisko čempioni milzu slalomā

Sāra Hektore
Sāra Hektore Foto: AP/Scanpix

Zviedrijas kalnu slēpotāja Sāra Hektore pirmdien kļuva par Pekinas olimpisko spēļu čempioni milzu slalomā.

Hektore atradās līderpozīcijās pēc pirmā brauciena, veicot trasi 57,56 sekundēs, un otrajā braucienā uzrādīja vien astoto labāko finiša laiku, taču ar to pietika, lai nodrošinātu sev pirmo olimpisko medaļu. Zviedrijas sportiste divu braucienu summā finišēja minūtē un 55,69 sekundēs.

Otro vietu ieņēma Itālijas kalnu slēpotāja Federika Brinjone, kura divu braucienu summā piekāpās Hektorei 0,28 sekundes. Pēc pirmā brauciena itāliete ieņēma trešo vietu, bet otrajā braucienā bija piektā labākā.

Bronzas godalgu izcīnīja šveiciete Lara Guta-Berami, divu braucienu summā atpaliekot 0,72 sekundes no uzvarētājas. Guta-Berami pēc pirmā brauciena ierindojās vien astotajā vietā, bet teicami veikts otrais brauciens ļāva ieņemt vietu uz goda pjedestāla.

Savukārt 2018.gada Phjončhanas olimpisko spēļu čempione šajā disciplīnā Mikaēla Šifrina jau pirmajā braucienā pieļāva kļūdu un nefinišēja.

Sacensības sāka 82 kalnu slēpotājas, bet abos braucienos finiša līniju sasniedza vien 49 sportistes.

Olimpiskās spēles norisinās no 4. līdz 20.februārim.