Silovs 24. vietā 1500 metros; par čempionu ar jaunu olimpisko rekordu kļūst Nuiss

Silovs 24. vietā 1500 metros; par čempionu ar jaunu olimpisko rekordu kļūst Nuiss
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Haralds Silovs
Haralds Silovs Foto: SIPA/Scanpix

Pekinas olimpisko spēļu zelta medaļu ātrslidošanā 1500 metru distancē otrdien ar jaunu olimpisko rekordu izcīnīja nīderlandietis Kjelds Nuiss, un Latvijas ātrslidotājs Haralds Silovs izcīnīja 24. vietu.

Silovs, kurš līdz pēdējam brīdim gaidīja, vai viņam tiks olimpiskā ceļazīme, startēja otrajā pārī, finišēja pēc vienas minūtes un 48,24 sekundēm. Slidojumā viņš piekāpās Kanādas pārstāvim Antuānam Želinam-Boljē, kurš finišēja pēc minūtes un 48 sekundēm.

Šāds rezultāts ļāva Silovam kopvērtējumā ieņemt 24. vietu, no līdera atpaliekot par 5,03 sekundēm.

Ar jaunu olimpisko rekordu - viena minūte un 43,21 sekunde - zelta medaļu izcīnīja Kjelds Nuiss no Nīderlandes. Viņš laboja iepriekšējā slidojumā sava tautieša Tomasa Krola sasniegto olimpisko rekordu - viena minūte 43,55 sekundes.

Pirms tam olimpiskais rekords 1500 metru ātrslidošanas sacensībās nebija pārspēts kopš 2002. gada, kad Soltleiksitijā to sasniedza amerikānis Dereks Parra, kura laiks bija viena minūte un 43,95. Nuisam pieder arī pasaules rekords 1500 metru distancē - 2019. gada marta Soltleiksitijā viņš finišēja pēc vienas minūtes un 40,17 sekundēm.

Bronzas medaļu Pekinas olimpiskajās spēlēs ieguva Kims Minsoks no Dienviodkorejas (+1,03). Viņš trešajā vietā palika arī pirms četriem gadiem Phjončhanas ziemas olimpiskajās spēlēs.

Pekinas olimpiskās spēles notiks no 4. līdz 20. februārim.

Tēmas
Redaktors iesaka
Jaunākie raksti
Nepalaid garām!
Uz augšu