Foto ⟩ Latvijas kamaniņu braucējiem divnieku sacensībās jāsamierinās ar 4. un 5. vietu

Latvijas kamaniņu braucējiem divnieku sacensībās jāsamierinās ar 4. un 5. vietu
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments 6

Latvijas kamaniņu braucēji Mārtiņš Bots/Roberts Plūme un Andris Šics/Juris Šics trešdien izcīnīja attiecīgi ceturto un piekto vietu divnieku sacensībās Pekinas olimpiskajās spēlēs.

Savukārt trešo olimpiskā čempiona titulu pēc kārtas izcīnīja Vācijas ekipāža Tobiass Vendls/Tobiasu Arlts. Viņi divu braucienu summā finišēja pēc vienas minūtes un 56,554 sekundēm.

Otrajā vietā ierindojās viņu tautieši, 2021./2022.gada pasaules kausa sezonas līderi un Eiropas čempioni - Tonijs Egerts un Saša Benekens (+0,099). Bronzu izcīnīja Austrijas duets Tomass Šteijs/Lorencs Kollers (+0,511).

Bots/Plūme divu braucienu summā līderiem atpalika 0,865 sekundes, savukārt brāļu Šicu ekipāža - 0,883 sekundes.

Foto: Ekrānšāviņš no www.fil-luge.org

Pirmajā braucienā trešdien Bots ar Plūmi trasē devās trešie un līderiem Vendla/Arlta atpalika par 0,373 sekundēm, kas deva piekto vietu, savukārt brāļi Šici startēja pirmie un viņu finiša laiks pēc pirmā brauciena ir par 0,448 sekundēm sliktāks nekā līderiem, bet sestais labākais 17 divnieku ekipāžu konkurencē.

Brāļiem Šiciem šīs ir jau piektās olimpiskās spēles. 2006.gadā Turīnā viņi finišēja septītajā vietā, pēc četriem gadiem Vankūverā bija otrie, Sočos - trešie gan divnieku, gan komandas stafetes sacensībās, pirms četriem gadiem Dienvidkorejā viņi abās šajās disciplīnās ierindojās sestajā vietā.

Bots un Plūme ir olimpisko spēļu debitanti.

Šosezon Šici ierindojās otrajā vietā Pasaules kausa (PK) kopvērtējumā, kā arī uzvarēja sprinta vērtējumā. Kopā ar sprinta sacensībām Šici uzvarēja trijos, bet uz goda pjedestāla kāpa astoņos no 12 PK posmiem, tai skaitā izcīnīja trešo vietu pirmajā posmā Jaņcjinas trasē.

Arī Bots/Plūme šosezon strauji pietuvojās elitei. PK kopvērtējumā viņi finišēja astotie, bet atsevišķos posmos divreiz kāpa uz goda pjedestāla trešā pakāpiena, tai skaitā Eiropas čempionātā Sanktmoricā. Jaņcjinas trasē ekipāža ierindojās piektajā vietā.

Pekinas olimpiskās spēles norisinās no 4. līdz 20.februārim.

Tēmas
Redaktors iesaka
Jaunākie raksti
Nepalaid garām!
Uz augšu