Foto ⟩ Latvijas hokejisti ar minimālu rezultāta starpību piekāpjas zviedriem (18)

Ar zaudējumu Pekinas olimpisko spēļu hokeja turnīru ceturtdien sāka Latvijas valstsvienība, kas ar 2:3 (0:1, 1:2, 1:0) piekāpās vienai no favorītēm Zviedrijas izlasei. Vārtus Latvijas komandas labā guva Renārs Krastenbergs un Nikolajs Jeļisejevs. C apakšgrupā mūsu hokejistiem būs vēl jātiekas ar Somiju un Slovākiju.

Spēli aktīvāk iesāka zviedri. Jau pirmajā minūtē Ivars Punnenovs glāba komandu no vārtu zaudējuma, kad ripa pēc rikošeta varēja nonākt Latvijas izlases vārtu tīklā.

10. minūtē Zviedrija atklāja mača rezultātu. No aizvārtes teicamu piespēli vārtu priekšā saņēma Maskavas CSKA pārstāvošais Lūkass Valmarks, kurš meta nekļūdīgi. Tobrīd viņš tika atstāts nepiesegts un savu iespēju izmantoja.

Trešdaļas turpinājumā Šveices klubos spēlējošie Deniss Smirnovs un Kaspars Daugaviņš nopelnīja pa divu minūšu noraidījumam, atstājot savu komandu mazākumā. Pretinieku spiedienu izdevās izturēt, un pirmās 20 minūtes noslēdzās ar 1:0 Zviedrijas labā.

Pēc nospēlētām 30 sekundēm otrajā trešdaļā zviedri dubultoja savu pārsvaru. Savērpa kārtīgu karuseli Latvijas komandas zonā, un kapteinis Antons Landers ieraidīja ripu jau tukšos Latvijas izlases vārtos, panākot 2:0.

34. minūtē divu minūšu sodu par bloķēšanu pie laukuma apmales nopelnīja Ralfs Freibergs. Viena spēlētāja pārsvaru Zviedrija izmantoja jau pēc 14 sekundēm. Izcils metiens no labā iemetiena apļa, neapstādinot ripu, padevās Valmarkam, kurš ripu trieca precīzi tālajā augšējā stūrī (3:0). Viņš guva savus otros vārtus spēlē.

Savu skaitliskā vairākuma iespēju 37. minūtē izmantoja arī Latvijas izlase. Ļoti skaistus vārtus no kreisā iemetiena apļa guva pagājušajā gadā pasaules čempionātā Rīgā sevi teicami parādījušais Renārs Krastenbergs. 23 gadus vecais uzbrucējs ar asu un spēcīgu plaukstas metienu iemeta ripu pašā augšējā vārtu stūrī, rezultātam kļūstot 1:3. Vārtsargs Larss Johansons tajā momentā pat nepakustējās.

47. minūtē vēl viena vairākuma iespēju realizēja Latvijas valstsvienība. Vārtu priekšā veiklākais bija šosezon rezultatīvi spēlējošais uzbrucējs Nikolajs Jeļisejevs, kurš meistarīgi apstrādāja ripu un iemeta to Johansona sargātajā cietoksnī. Rezultātu Latvijas komanda samazināja līdz minimumam - 2:3.

Turpinājumā Latvijas hokejisti visiem spēkiem centās gūt trešos vārtus. Aizsargs Uvis Jānis Balinskis 1,7 sekundes pirms mača beigām varēja panākt neizšķirtu, bet Johansona paspēja vārtos pārvietoties un ripu tvēra. Līdz ar to olimpisko turnīru Latvija sāka ar zaudējumu.

Latvija - Zviedrija 2:3 (0:1, 1:2, 1:0)

Metieni: 17 - 26

Soda minūtes: 10 - 8

Laiks vairākumā: 05:26 - 08:14

Vārti vairākumā: 2 - 1

Šajā spēlē rezervē tika atstāti uzbrucēji Mārtiņš Karsums, Miks Indrašis un vārtsargs Kristers Gudļevskis.

C grupā spēlē arī Somija un Slovākija. Šo komandu pirmā spēle sāksies pl. 10.40 pēc Latvijas laika.

Vienīgajā pārbaudes spēlē pirms turnīra Latvijas izlase pirmdien ar 1:2 piekāpās Dānijas hokejistiem, maču vienas stundas garumā aizvadot treniņa režīmā. Vārtus Latvijai guva Ronalds Ķēniņš, bet pagarinājumā, kas tika spēlēts neatkarīgi no rezultāta pamatlaikā, - Mārtiņš Dzierkals.

Latvija - Zviedrija iepriekšējo reizi savā starpā tikās 2019. gadā pasaules čempionātā Bratislavā, kad uzvaru ar 5:4 mača izskaņā izrāva Zviedrijas hokejisti.

Triju grupu uzvarētājas un labākās otrās vietas ieguvējas uzreiz iekļūs ceturtdaļfinālā, bet pārējās astoņas komandas izslēgšanas spēlē noskaidros atlikušās ceturtdaļfināla dalībnieces.

Turnīrs vīriešu hokejā risināsies līdz pat olimpisko spēļu pēdējai dienai - 20. februārim. Sacensību dalībniecēm jāiztiek bez Nacionālās hokeja līgas (NHL) spēlētājiem.

Latvijas izlasei šī ir atgriešanās olimpiskajā hokeja turnīrā. 2018. gada Phjončhanas olimpiskajām spēlēm Latvijas valstsvienība nekvalificējās.