Foto ⟩ Bronza! Kamaniņu braucēji atnes Latvijai pirmo olimpisko medaļu Pekinā

Bronza! Kamaniņu braucēji atnes Latvijai pirmo olimpisko medaļu Pekinā
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments 10

Latvijas kamaniņu braucēji Elīza Tīruma, Kristers Aparjods, divnieks Mārtiņš Bots/Roberts Plūme ceturtdien stafetes sacensības Pekinas olimpiskajās spēlēs izcīnīja bronzas medaļu, atnesot Latvijai pirmo godalgu šajās Olimpiādes spēlēs.

Trešo reizi pēc kārtas olimpiskā čempiona titulu ieguva Vācija.

Vācija, kuras sastāvā bija Natālija Geizenbergere, Johanness Ludvigs, kā arī divnieku ekipāža Tobiass Vendls un Tobiass Arlts, finišēja pēc trīs minūtēm un 3,406 sekundēm, kas ir jauns trases rekords.

Sudraba medaļu izcīnīja Austrija, kuras komandā startēja Madeleine Egle, Volfgangs Kindls un Tomass Šteijs/Lorencs Kollers. No līderes Austrija atpalika 0,08 sekundes.

Latvijas komanda sekoja KOK un Kanādas komandām, trešo reizi sacensībās sasniedzot jaunu rekordu, kuru gan pēc tam vēl laboja Austrija un Vācija. No līderes Latvijas komanda atpalika 0,948 sekundes.

Tīruma pieļāva nelielu kļūdu un atpalika no tobrīdējās līderes KOK, bet Aparjods ar labu reakcijas laiku un veiksmīgu braucienu samazināja starpību un Bots/Plūme pārspēja KOK rezultātu.

Kopvērtējums
Kopvērtējums Foto: Ekrānšāviņš

14 komandu konkurencē Latvija startēja trešā no beigām. Slovākija, kas startēja septītā, pēc divnieku ekipāžas kļūdas nefinišēja.

Phjončhanas spēlēs pirms četriem gadiem par olimpiskajiem čempioniem tika kronēta Vācijas komanda, kura bija tādā pašā sastāvā, kā Pekinā. Sudraba medaļu ieguva Kanāda un bronzu - Austrija.

2018. gadā Latvijas komanda - Ulla Zirne, Aparjods, kā arī divnieku ekipāžu Juris un Andris Šici -, ierindojās sestajā vietā, bet 2014. gadā šīs disciplīnas debijā spēlēs Tīruma kopā ar Šiciem un Mārtiņu Rubeni izcīnīja bronzas medaļu.

Šosezon šajā disciplīnā Pasaules kausā (PK) Latvijas kopvērtējumā ierindojās otrajā vietā aiz Vācijas. Atsevišķos posmos Latvijas komanda četras reizes no sešām kāpa uz goda pjedestāla, divreiz svinot uzvaru - arī pēdējā posmā, kas bija arī Eiropas čempionāts, Sanktmoricā. Pirmajā PK posmā Jaņcjinas trasē Latvijas komanda ar Tīrumu, Aparjodu un brāļiem Šiciem gan ierindojās ceturtajā vietā.

Individuālajās sacensībās Pekinas spēlēs Bots/Plūme ieņēma 4. vietu, Aparjods finišēja piektajā vietā, bet Tīruma ierindojās astotajā vietā.

Pekinas olimpiskajās spēlēs startēja arī Latvijas kamaniņraucēji Andris Šics/Juris Šics divnieku sacensībās, ieņemot 5. vietu, sieviešu sacensībās Kendija Aparjode ierindojas 11. pozīcijā un Elīna Ieva Vītola ir 18. vietā, savukārt vīriešu konkurencē Septītajā vietā ierindojās Gints Bērziņš un Artūrs Dārznieks ieņēma 18. vietu.

Pekinas olimpiskajās spēlēs kamaniņbraukšanās iepriekšējās dienās sadalīti trīs medaļu komplekti. Vācijas sportisti uzvarēja sieviešu, vīriešu un divnieku sacensībās, izcīnot arī divas sudraba medaļas. Austrija izcīnījusi pa vienai sudraba un bronzas medaļai, bet Itālijas un ROC komandai ir pa vienai bronzas medaļai.

Pekinas olimpiskās spēles norisinās no 4. līdz 20. februārim.

Tēmas
Redaktors iesaka
Jaunākie raksti
Nepalaid garām!
Uz augšu