Tīruma izcīnīto bronzas medaļu pamato ar spēcīgu komandas sniegumu

LETA
Tīruma izcīnīto bronzas medaļu pamato ar spēcīgu komandas sniegumu
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments

Mēs esam komanda, pēc bronzas medaļas iegūšanas Pekinas olimpisko spēļu komandu stafetē uzsvēra Latvijas kamaniņbraucēja Elīza Tīruma.

"Tas nozīmē visu. Tas ir četru gadu darbs, tas bija apbrīnojami. Tik skumji, ka individuālajās sacensībās mums vienkārši neizdevās tik labi. Tomēr kā komanda mēs esam spēcīgi, un mēs zinājām, ka katram no mums ir jāveic labs brauciens un tad viss būs labi," Tīruma sacījusi sacensību organizatoriem.

Viņa arī norādīja, ka Vācija, kas dominē ledus renes sporta veidos, salīdzinājumā ar Latviju ir liela, skatoties uz kartes, tomēr "kamaniņbraukšanā, skeletonā un bobslejā Latvija vairs nemaz tik maza nav".

Uz jautājumu, vai starpība sportiskajā līmenī ar Vāciju dilst, Latvijas kamaiņbraucējs Kristers Aparjods paskaidroja, ka "tas ir atkarīgs no situācijas trasē. Šī trase ir kaut kas jauns, kaut kas atšķirīgs. Kamaniņsportā vienlaikus ir daudz sīkumu. Dažreiz izšķir ne tikai sniegums, dažreiz ir tehniskas problēmas".

"Mēs zinām, ka mums bija grūti cīnīties par zeltu," Aparjods atzina.

"Visu sezonu mēs jau sevi esam pierādījuši sev un visiem citiem, ka varam cīnīties par medaļām un sasniegt lielus mērķus. Varbūt šķiet, ka neesam patiesi priecīgi, tomēr mums tādiem vajadzētu būt. Cerams, vēl kas liels ir tikai priekšā," organizatoriem teicis Aparjods, kurš piebilda, ka "šoreiz tā ir bronza, tomēr tā ir tikpat laba, kā zelts".

Tīruma, kura jau iepriekš bija paziņojusi, ka vairāk olimpiskajās spēlēs nestartēs, spēļu organizatoriem teikusi, ka "mēs esam komanda, un visu, ko darām, darām kopā".

Arī Roberts Plūme, kurš kopā ar divnieka partneri Mārtiņu Botu aizvadīja lielisku braucienu, nodrošinot Latvijas komandai vietu uz goda pjedestāla, sacīja, ka "mēs esam spēcīga komanda, un mēs patiešām par to priecājamies".

Divnieku ekipāžas pārstāvis Bots intervijā Latvijas Televīzijai (LTV) atzina, ka "ir gandarījums par padarīto".

Tīruma LTV pēc apbalvošanas ceremonijas sacīja, ka "nevarētu iedomāties labāku veidu, kā noslēgt savu karjeru. Tas man bija karjeras pēdējais brauciens. Paldies puišiem, ka viņi padarīja to tik īpašu".

Viņa piekrita Aparjoda teiktajam, ka atbalstītāji ir liels spēks, tomēr "vēl lielāku sparu, motivāciju pierādīt" dod tieši tie, kas netic sportistu spējām.

"Mēs esam ļoti priecīgi, baigi smagi starp citu, gan tiešā, gan pārnestā nozīmē," par panākumu teica Aparjods, uzsverot, ka emociju pašlaik ir daudz.

Jau vēstīts, ka Latvijas kamaniņbraucēji Elīza Tīruma un Kristers Aparjods, kā arī divnieku ekipāža Mārtiņš Bots/Roberts Plūme Pekinas olimpisko spēļu komandu stafetē ceturtdien izcīnīja bronzas medaļas, bet trešo reizi pēc kārtas olimpiskā čempiona titulu ieguva Vācija.

Tīrumai tā ir otrā olimpisko spēļu bronzas medaļa: 2014.gadā šīs disciplīnas debijā spēlēs Tīruma kopā ar divnieku ekipāžu Juris un Andris Šici un Mārtiņu Rubeni arī finišēja trešajā vietā. 2018.gadā Latvijas komanda - Ulla Zirne, Aparjods un brāļi Šici - ierindojās sestajā vietā.

No līderes Latvijas komanda atpalika 0,948 sekundes.

Sacensību laikā vairākas reizes tika labots trases rekords. Savā braucienā to izdarīja arī Latvijas, pārspējot iepriekš braukušās Krievijas Olimpiskās komitejas (ROC) komandas sasniegto trases ātrāko laiku.

Individuālajās sacensībās Pekinas spēlēs Bots/Plūme ieņēma 4.vietu, bet Tīruma ierindojās astotajā vietā.

Tēmas
Redaktors iesaka
Jaunākie raksti
Nepalaid garām!
Uz augšu