UEFA Eiropas līga: "Barcelona" un "Napoli" cīnās neizšķirti, "Rangers" uzvar Dortmundē

UEFA Eiropas līgas izslēgšanas turnīra pirmajā kārtā Spānijas futbola komandas "Barcelona" un Itālijas kluba "Napoli" duelis beidzās neizšķirti, bet Dortmundes "Borussia" atzina Glāzgovas "Rangers" pārākumu.

Pjotrs Ziļinskis Itālijas klubu vadībā izvirzīja pēc 29 nospēlētām minūtēm, tomēr 59 spēles minūtē mājinieku pussargs Ferrans Torress ar precīzu soda sitienu izlīdzināja rezultātu, un spēles beigu rezultāts bija 1:1 (0:1).

"Barcelona" pirmo reizi pēdējo divu desmitgažu laikā nav kvalificējusies UEFA Čempionu līgas izslēgšanas turnīram, tādējādi sezona turpinās Eiropā otrā spēcīgākajā klubu turnīrā. 2003./2004.gada sezonā Barselonas klubs spēlēja UEFA Kausā, kur nepārvarēja astotdaļfinālu.

UEFA Eiropas līga ir kontinentā vienīgais turnīrs, kurā "Barcelona" nav uzvarējusi, kamēr "Napoli" otrajā līmenī uzvarēja 1989.gadā ar Djego Maradonu sastāvā.

Dortmundes "Borussia", savā stadionā "Signal Iduna Park" aizvadot tūkstošo spēli, ar 2:4 (0:2) piekāpās Skotijas klubam.

Skotijas čempionus pirmajā puslaikā vadībā izvirzīja Džeimss Tavernjē, bet Alfredo Moreloss pārsvaru dubultoja. 49.minūtē Džons Landstrems panāca 3:0.

Džūds Belingems 51.minūtē mājiniekiem atguva vienus vārtus, tomēr 54.minūtē Dans Aksels Zagadu atjaunoja trīs vārtu pārsvaru viesiem. 82.minūtē Rafaela Gerreiru vārti deva cerību mājiniekiem atgūties, tomēr vairāk vārtu spēlē netika gūti.

Marko Roisa, kurš "Borussia" trenē pirmo sezonu, vadībā Dortmundes vienība jau ir izstājusies no tālākas cīņas Vācijas kausā un UEFA Čempionu līgā. °

Moldovas klubs Tiraspoles "Sheriff" ar rezultātu 2:0 (1:0) savā laukumā uzvarēja "Braga" vienību no Portugāles.

43.spēles minūtē Sebastjēns Tīls precīzi izpildīja soda sitienu, bet 82.minūtē Moldovas vienības pārsvaru dubultoja Adama Traore.

Rezultatīvā pirmajā puslaikā Sanktpēterburgas "Zeņit" ar 2:3 (2:3) savā laukumā piekāpās Seviljas "Real Betis".

Astotajā minūtē Spānijas klubu vadībā izvirzīja Gido Rodrigess un vēl pēc desmit minūtēm rezultātu dubultoja Viljans Žuzē. 25.minūtē atbildes vārtus guva Artjoms Dzjuba un pēc trim minūtēm Malkoms Filipi Silva de Oliveira panāca izlīdzinājumu, tomēr 41.minūtē Andress Gvardado guva uzvaras vārtus.

Ceturtdien Eiropas līgas izslēgšanas spēles vēl aizvada Bergāmo "Atalanta" un Pirejas "Olympiakos", "Porto" un Romas "Lazio", "Leipzig" un Sansevastjanas "Real Sociedad", kā arī "Sevilla" un Zagrebas "Dinamo".

UEFA Eiropas līgas grupu turnīrā 32 komandas sadalītas astoņās grupās pa četrām katrā. Divas pirmās iekļuva izslēgšanas turnīrā, pirmo vietu ieguvējām uzreiz nodrošinot vietu otrajā kārtā. Otro vietu ieguvējām pirmajā kārtā pievienosies astoņas Čempionu līgas trešo vietu ieņēmējas grupās. Savukārt trešo vietu ieguvējas pārcēlās uz Eiropas Konferences līgas sacensībām, kamēr ceturto vietu ieguvējām grupās Eiropas kausu sezona būs beigusies.

Šīs sezonas fināls norisināsies 18.maijā norisināsies Seviljā.

2020./2021.gada sezonā līgas sacensību finālā Gdaņskā "Villarreal" pēc 1:1 pamatlaikā un papildlaikā ar 11:10 pēcspēles sitienos pārspēja Mančestras "United".