Aparjods, Tīruma un Šici uzvar Latvijas čempionātā kamaniņu sportā

Kristers Aparjods
Kristers Aparjods Foto: Edijs Pālens/LETA

Kristers Aparjods, Elīza Tīruma un Andris un Juris Šici svētdien Siguldā svinēja uzvaru Latvijas čempionātā kamaniņu sportā, ziņo Latvijas Kamaniņu sporta federācija (LKSF).

Vīriešu konkurencē čempiona titulu izcīnīja Aparjods, kurš divu braucienu summā uzrādīja labāko rezultātu - minūte un 37,260 sekundes. Otrajā vietā, Aparjodam piekāpjoties par 0,498 sekundēm, ierindojās Artūrs Dārznieks, bet bronzas godalga tika Rikam Kristenam Rozītim (+0,578).

Junioru konkurencē uzvaru izcīnīja olimpietis Gints Bērziņš, kurš kopējā rangā bija ceturtais. Savukārt Kaspars Rinks pirmajā braucienā piedzīvoja kritienu un nefinišēja.

Sieviešu sacensībās karjeru ar Latvijas čempiones titulu noslēdza Elīza Tīruma, kura abos braucienos uzrādīja labāko finiša laiku, - minūte un 24,620 sekundes. Sudraba godalga tika Kendijai Aparjodei (+0,515), bet bronza - Ullai Zirnei (0,530).

Junioru sacensībās Latvijas meistarsacīkstēs uzvaru izcīnīja Zane Kaluma, bet otrajā vietā ierindojās Frančeska Bona.

Ekipāžām kā vienīgie dalībnieki Latvijas čempionu titulu izcīnīja brāļi Šici, finišējot pēc minūtes un 24,030 sekundēm.

Junioru konkurencē uzvaru izcīnīja ekipāža Rinks/Vitālijs Jegorovs. Sudraba godalga tika sieviešu duetam - Andai Upītei un Kalumai, kamēr trešajā vietā ierindojās Jānis Gruzdulis Borovojs/Uldis Jakseboga.

Junioru sacensībās sievietēm divniekos uzvaru izcīnīja Viktorija Ziediņa/Selīna Elizabete Zvilna, otrajā vietā atstājot Martu Poli un Agniju Bogdanovu.

Jauniešu A grupas vecuma čempionu tituls tika Eduardam Martam Markitānam un Ēdenam Čepulim.

Šajā vecuma grupā vīriešiem piecu dalībnieku zelta godalgu Aleksis Siņiļņikovs. Otrā vieta tika Markitānam, bet trešā - Robertam Lazdānam.

Astoņu sieviešu konkurencē šajā vecuma grupā uzvaru divu braucienu summā izcīnīja Bogdanova, kura apsteidza Katrīnu Duganovu un Luīzi Vucāni.

Jauniešu B grupā pirmā vieta tika Robertam Sprukulim, otrā - Ģirtam Circenim, bet trešā - Ričardam Daukštam.

Meiteņu konkurencē uzvaru izcīnīja Madara Pavlova. Otrajā vietā ierindojās Margita Sirsniņa, trešajā - Ulrika Latvena.

Jaunāko dalībnieku zēnu konkurencē uzvaras laurus plūca Renārs Kūkojs, aiz sevis atstājot Evertu Precinieku un Jēkabu Blāķi.

Savukārt C grupas meiteņu sacensībās uzvara tika Katrīnai Parfenkovai, otrā vieta - Margaritai Vancānei. Lieliski aizvadot pirmo braucienu, Katija Rimcāne otrajā piedzīvoja kritienu un nefinišēja.

Latvijas čempionātā piedalījās 64 sportisti.