Prūsis: Tas jau paliek smieklīgi. Tas vairs nav bobslejs

TVNET Sports
Facebook Draugiem X Whatsapp
Comments 40
Bobsleja izlases galvenais treneris Sandis Prūsis
Bobsleja izlases galvenais treneris Sandis Prūsis Foto: Edijs Pālens/LETA

Vācijas pārspēks tehniskajā nodrošinājumā bendē bobsleju, jo par medaļām cīnās nevis sportisti, bet inženieri, intervijā Latvijas Televīzijai (LTV) sacīja treneris Sandis Prūsis.

Pekinas olimpiskajās spēlēs Vācijas sportisti dominēja ledus trases sporta veidos. Bobslejā vīriešiem vācieši aizņēma visu goda pjedestālu divnieku sacensībās. Četriniekos vācieši izcīnīja zeltu un sudrabu, bet bronzu ieguva Kanāda.

Arī kamaniņu braukšanā un skeletonā Vācija ieguva lauvas tiesu medaļu. Kamaniņās vācieši izcīnīja četras zelta un divas sudraba godalgas, skeletonā divas zelta un vienu sudraba. 

Sieviešu bobslejā Vācija izcīnīja zeltu un sudrabu divnieku sacensībās. Vienīgi sieviešu monobobsleja sacensībās Vācija palika bez medaļām.

Līdz ar to Pekinā ledus trasē Vācija izcīnīja deviņas no 10 zelta medaļām.

"Bobslejs veidojas no vairākiem puzles gabaliņiem. Viens ir cilvēciskais faktors - sportisti. Otrs ir tehnika - slieces un kamanas. Es teiktu, ka pēdējo 50 gadu laikā vienīgās olimpiskās spēles, kurās vācieši spēlēja godīgi pēc noteikumiem, bija Sočos. Tas ir jāatzīst," sacīja Prūsis.

Soču olimpiskajās spēlēs, pēc Krievijas bobslejistu diskvalifikācijas, Latvija izcīnīja zeltu četriniekos un bronzu divniekos. 2014. gadā vīriešu sacensībās olimpiskās medaļas izcīnīja arī Šveices, ASV un Lielbritānijas bobslejisti. 

"Viņi [vācieši] saprata, ka nav ar mieru atrasties situācijā, ka viņiem pēdējo 40 gadu laikā nav nevienas medaļas. Mēs, būdami tik stipri tolaik, padarījām vāciešus tik stiprus tagad. Viņi saprata, uz ko ir jāstrādā. Viņi izmainīja cilvēku testēšanas principus. Lai arī tas varbūt šķiet smieklīgi, bet viņi diezgan daudz skatījās uz mums. Mums tobrīd tiešām bija laba komanda - super džeki. Tehnikā arī nebija lieli pārrāvumi," skaidroja Latvijas bobsleja izlases treneris. 

Pekinas olimpiskajās spēlēs divnieku sacensībās bronzu izcīnīja pilots Kristofers Hafers ar stūmēju Matisau Zommeru. Četros braucienos viņu starta laiki bija pieticīgi - 22., 18., 23. un 16. vieta.

"Tas jau šobrīd paliek smieklīgi, ka divniekos ar 22. startu vari izcīnīt trešo vietu. Tas vairs nav bobslejs. Visu cieņu sportistiem un treneriem. Tur uzvar inženierija, nevis sportisti," kritiski teica Prūsis.

Latvijas bobsleja izlases treneris pauda, ka Starptautiskajai Bobsleja un skeletona federācijai (IBSF) ir jāpārdomā sava darbība.

"Starptautiskajai federācijai ir pašai jāsaprot, kurā virzienā tā iet. Es saprotu, ka visi ledus trases sporti ir atkarīgi no Vācijas mārketinga un gluži vai no valdības programmas. Tāpēc, ka Vācijā ir četras trases. Aiztaisi vienu vai divas trases ciet, visi ledus trases sporta veidi (kamaniņas, skeletons un bobslejs) momentā buksē, jo nav tādas otras valstis, kas uzņemtos iniciatīvu."

Facebook Draugiem X Whatsapp
Comments 40

Tēmas

Redaktors iesaka
Jaunākie raksti
Nepalaid garām!
Uz augšu