Muižniece rosinās izmaiņas Sporta likumā, lai apturētu Rīgas "Dinamo" dalību KHL

Papildināts
TVNET Sports
Facebook Draugiem X Whatsapp
Comments 58
Rīgas "Dinamo" un Anita Muižniece
Rīgas "Dinamo" un Anita Muižniece Foto: LETA

Ņemot vērtā Krievijas militāro agresiju Ukrainā, Latvijas izglītības un zinātnes ministre Anita Muižniece rosinās izmaiņas Sporta likumā, lai apturētu Rīgas "Dinamo" komandas dalību Kontinentālās hokeja līgas (KHL) čempionātā, vēsta Latvijas Radio.

"Es ceru, ka beidzot runas par sportu (jā, arī mūziku), kas "it kā" nesaistīts ar politiku, beigsim... Jā, es īpaši gribu izcelt Rīgas Dinamo un to, ka šis "stāsts" par dalību "Krievijas atklātajā čempionātā" jābeidz pavisam," savā "Twitter" profilā otrdien ierakstīja Muižniece.

Trešdien Latvijas Radio vēsta, ka izglītības un zinātnes ministre jau drīzumā rosināšot izmaiņas Sporta likumā, lai apturētu Rīgas "Dinamo" dalību KHL, kas būtībā ir Krievijas atklātais hokeja čempionāts.

"Tuvākajās dienās noteikti rosināšu noteikt, ka mūsu sportistiem, mūsu komandām šajā situācijā būtu jābūt ierobežojumam startēt citu valstu čempionātos ārpus Eiropas Savienības," sarunā ar Latvijas Radio teica Muižniece.

"Tas ir politisks lēmums, vai mēs gribam, ka mūsu komandas, vienalga, privātās vai citas, piedalītos [ārvalstu čempionātos]. Es nevaru pateikt, vai tā tiešām būs, bet tas, ko es šobrīd redzu kā risinājumu, ir veikt izmaiņas Sporta likumā, nosakot šo ierobežojumu vai pastiprinātu izvērtēšanas kārtību," norādīja ministre.

Rīgas "Dinamo" padomes priekšsēdētājs Juris Savickis otrdien sarunā ar Latvijas Radio atteicās komentēt kluba nākotni KHL čempionātā, kā arī izvairījās paust viedokli par Helsinku "Jokerit" fanu kluba vēlmi nekavējoties komandu izslēgt no Krievijas atklātā čempionāta.

Šosezon KHL regulārajā čempionātā, kas Covid-19 pandēmijas dēļ noslēdzās priekšlaicīgi, Rīgas "Dinamo" ar 37 punktiem 45 spēlēs ierindojās pēdējā jeb 12. pozīcijā Rietumu konferences kopvērtējumā.

KHL izslēgšanas spēļu turnīrā jeb Gagarina kausa izcīņā Rīgas "Dinamo" komanda nav iekļuvusi astoņas sezonas pēc kārtas. Pēdējo reizi rīdzinieki "play-off" turnīram kvalificējās 2014. gadā

2008. gadā tika dibināts KHL čempionāts. 14 sezonu laikā Rīgas "Dinamo" izslēgšanas spēļu turnīrā iekļuvusi piecas reizes.

Rīgas "Dinamo" ģenerālsponsors ir Krievijas uzņēmums "Gazprom Export".

Sporta līdzjutēju klubs: Jebkāda Latvijas dalība Krievijas Hokeja federācijas organizētās sacensībās ir nepieņemama un nav atbalstāma

Jebkāda Latvijas hokejistu, treneru un Latvijas tiesnešu dalība sacensībās, ko organizē Krievijas Hokeja federācija (FHR), šajos apstākļos ir nepieņemama un nav atbalstāma, teikts Latvijas sporta draugu kopas "SDK Namejs" paziņojumā.

Publiskā paziņojumā, ko nosūtīja "SDK Namejs" vadītājs Jānis Barkāns, klubs uzrunā Latvijas hokejistus, līdzjutējus, visu hokeja sabiedrību un Kontinentālās hokeja līgas (KHL) komandas Rīgas "Dinamo" vadību.

"Ņemot vērā šodienas starptautisko saspīlējumu, kas radies Krievijas agresīvās ārpolitikas rezultātā, uzskatām par pareizu paust savu viedokli.

Jebkāda Latvijas hokejistu, treneru un Latvijas tiesnešu dalība sacensībās, ko organizē Krievijas Hokeja federācija, ir nepieņemama un nav atbalstāma," teikts paziņojumā,

norādot uz Latvijas pārstāvju dalību KHL, Krievijas Jaunatnes hokeja līgas (MHL) un Krievijas Augstākās hokeja līgas (VHL) turnīros.

Sporta līdzjutēju klubs uzsver, ka ir spiests norobežoties no Rīgas "Dinamo" dalības KHL projektos, jo hokejs kā sporta veids pašlaik Krievijā tiekot apzināti izmantots agresorvalsts vadītāju politisko ambīciju apmierināšanai un netieši veicinot pret Ukrainu vērsto uzbrukumu.

"Mēs, fanu klubs "Namejs", vienmēr esam atbalstījuši un mīlējuši Latvijas hokeju, taču neatbalstīsim agresiju ne hokeja laukumos, ne dzīvē," teikts paziņojumā.

Sporta līdzjutēju klubs "Namejs" ir viens no "Dinamo" fanu kluba dibinātājiem 2008.gadā.

Facebook Draugiem X Whatsapp
Comments 58

Tēmas

Redaktors iesaka
Jaunākie raksti
Nepalaid garām!
Uz augšu