LFF stingri iesaka neiesaistīties darba attiecībās ar Krievijas un Baltkrievijas futbolistiem

LFF stingri iesaka neiesaistīties darba attiecībās ar Krievijas un Baltkrievijas futbolistiem
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Ilustratīva bilde
Ilustratīva bilde Foto: LETA

Latvijas Futbola federācija (LFF) pauž absolūtu atbalstu Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) paustajai nostājai, kas aicina Latvijā organizētajās sporta sacensībās neatļaut piedalīties sportistiem no Krievijas un Baltkrievijas, informē LFF.

LFF stingri rekomendējusi šādai nostājai pievienoties arī visiem klubiem, kas šosezon piedalīsies visa līmeņa Latvijas futbola sacensībās.

Latvijas izglītības ministre Anita Muižniece (JKP) pirmdien aicināja neatļaut Krievijas un Baltkrievijas sportistiem piedalīties sacensībās Latvijā.

LFF prezidents Vadims Ļašenko norāda, ka LFF ir solidāra ar lielāko daļu sporta organizāciju, tajā skaitā Starptautiskās Futbola federāciju asociācijas (FIFA) un Eiropas Futbola federāciju asociācijas (UEFA) nostāju, ka šāda veida agresija, kuru Krievija ar Baltkrievijas atbalstu pielieto pret Ukrainu, mūsdienu pasaulē nav pieņemama.

"Pievienojamies IZM paustajai nostājai Latvijā organizētajās sporta sacensībās neatļaut piedalīties sportistiem un komandām no Krievijas vai Baltkrievijas. Vēlamies uzsvērt, ka LFF pilnībā atbalsta šo IZM nostāju un līdz turpmākajiem paziņojumiem stingri rekomendē neiesaistīties darba vai jebkādās citās attiecībās ar sportistiem, treneriem un jebkāda veida kluba personālu no agresorvalsts Krievijas un Baltkrievijas," paziņojumā citēts Ļašenko teiktais.

LFF veic juridisko izpēti un konsultācijas ar FIFA un UEFA par iespējamo aizliegumu reģistrēt šo valstu spēlētājus, trenerus un apkalpojošo personālu.

Pēc desmit dienām sāksies Latvijas virslīgas futbola čempionāts, kurā dažās no komandām ir Baltkrievijas un Krievijas pārstāvji.

Starptautiskās Olimpiskās komitejas (SOK) valde pirmdien aicināja starptautiskās sporta veidus federācijas neļaut Krievijas un Baltkrievijas sportistiem piedalīties sacensībās. Daudzu sporta veidu federācijas sekojušas SOK aicinājumam un pilnībā aizliegušas šo valstu sportistiem piedalīties sacensībās.

Tēmas
Redaktors iesaka
Jaunākie raksti
Nepalaid garām!
Uz augšu