Latvijas sportisti sacensībās Krievijā vai Baltkrievijā nedrīkst izmantot valsts budžeta līdzekļus

Latvijas sportisti sacensībās Krievijā vai Baltkrievijā nedrīkst izmantot valsts budžeta līdzekļus
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Edgars Severs
Edgars Severs Foto: Paula Čurkste/LETA

Latvijas sportisti, kuri tomēr lemj startēt sacensībās Krievijā vai Baltkrievijā, šajā gadījumā nedrīkst izmantot valsts budžeta līdzekļus, trešdien Saeimas izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sēdē informēja Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) sporta departamenta departamenta direktors Edgards Severs.

Viņš aicināja sporta nozares būt solidārām un ierobežot jebkādu sadarbību ar Krieviju un Baltkrieviju. Par norobežošanos tiek uzskatīts aizliegums sportistiem un komandām no Krievijas vai Baltkrievijas piedalīties Latvijā organizētajās sporta sacensībās, tai skaitā starptautiskās sporta sacensības.

Papildus sporta nozares pārstāvji tiek aicināti nepiedalītie sporta treniņos un sacensībās šajās valstīs. Ja tomēr kāds sportists izlemj piedalīties treniņos vai sacensībās Krievijā vai Baltkrievijā, tad ir aizliegts izmantot valsts budžeta līdzekļus, kurus sporta organizācijas, sportisti un sporta dalībnieki saņem savas darbības nodrošināšanai.

Severs lūdza Latvijas sporta federācijas un apvienības vērsties attiecīgo sporta veidu starptautiskajās sporta federācijās un citās organizācijās un aicināt tās pieņemt tādu pašu nostāju.

Severs iepazīstināja arī ar Sporta likuma grozījumiem, kurus plānots iesniegt izskatīšanai valdībai. Grozījumos paredzēts noteikt, ka Latvijas komandām ir aizliegts piedalīties citu valstu, kas nav Eiropas Savienības un Eiropas Ekonomikas zonas valstis, Šveices Konfederācija un Apvienotā Karaliste, sacensībās, kā arī sacensībās, ja vairāk nekā puse to dalībnieku nav reģistrēti iepriekš minētajās teritorijās.

Papildus Sporta likumā plānots ieviest grozījumu, kas aizliegtu organizēt sporta sacensības, ar valstīm, kas nav iepriekš minētās teritorijas.

Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) prezidents Žoržs Tikmers skaidroja, ka komiteja kopš militārā uzbrukuma sākuma aktīvi strādā, lai publiski nosodītu militāro agresiju pret Ukrainu. LOK darbība ir bijusi nepārtraukta, veidojot videokonferences ar Baltijas valstu nacionālo olimpisko komiteju prezidentiem, izsakot draudus atsaukt Latvijas dalību Eiropas jaunatnes ziemas olimpiādē, ja tajā piedalīties Krievijas un Baltkrievijas sportisti, veidojot ikdienas konsultācijas ar dažādām sporta organizācijām un darot daudz ko citu.

Tikmers sola šīs nedēļas laikā tikt skaidrībā ar praktiskās palīdzības piedāvāšanas iespējām. Uzmanība tiek pievērsta arī sportistiem Ukrainā, kuriem ir nepieciešams darbs. Piemēram, tiek runāts ar ukraiņu fizioterapeitu, kas plāno ārstēt sportistus Latvijā.

Latvijas Basketbola savienības vadītājs Raimonds Vējonis skaidroja, ka savienība aktīvi aicina dažādas sporta federācijas publiski nosodīt Krievijas un Baltkrievijas militāro darbību. Vējonis atzina, ka katra federācija pauž savu viedokli citādāk un savā tempā, bet lielākoties visas federācijas jau ir paudušas savu nostāju pret militārajām darbībām.

Jau ziņots, ka IZM ministre Anita Muižniece (JKP) vērsusies pie visām Latvijas sporta organizācijām, sporta bāzēm, sportistiem, treneriem, sporta darbiniekiem un visas sporta kopienas, aicinot solidarizēties ar Ukrainu un Ukrainas cilvēkiem, norobežojoties no jebkādas sadarbības ar Krievijas un Baltkrievijas institūcijām un to pārstāvjiem, kā arī šo valstu sporta organizācijām.

Tēmas
Redaktors iesaka
Jaunākie raksti
Nepalaid garām!
Uz augšu