2025. gada EČ basketbolā; FIBA aptur Krievijas kandidatūru, Latvija un Ukraina turpina pretendēt

LETA
2025. gada EČ basketbolā; FIBA aptur Krievijas kandidatūru, Latvija un Ukraina turpina pretendēt
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Latvijas vīriešu basketbola izlase
Latvijas vīriešu basketbola izlase Foto: Zane Bitere/LETA

Ar Latviju uz 2025.gada Eiropas vīriešu čempionāta basketbolā finālposma rīkošanu konkurē vairs tikai Ukraina, kļuvis zināms pēc tam, kad Starptautiskā Basketbola federācija (FIBA) trešdien apturēja Krievijas kandidatūru.

Ar Latviju uz finālposma rīkošanu sākotnēji konkurēja Ungārija, Krievija un Ukraina. Februārī savu kandidatūru atsauca Ungārija, bet Krievijas kandidatūra anulēta pēc iebrukuma Ukrainā.

Bez šīm četrām valstīm uz atsevišķu grupu turnīru rīkošanu pretendē ari Kipra un Somija.

Kopš jaunā formāta ieviešanas 2015.gadā, Eiropas meistarsacīkstes uzņem četras valstis un viena no tām rīko arī finālposmu. Latvija jau 2015.gadā uzņēma vienu no četrām Eiropas čempionāta apakšgrupām.

Plānots, ka 2025.gadā čempionāts notiks septembrī.

Vēsturē 41.čempionātam bija jānotiek pērn, taču Covid-19 pandēmijas dēļ uz 2021.gada vasaru tika pārceltas Tokijas olimpiskās spēles, līdz ar to turnīrs notiks 2022.gadā no 1. līdz 18.septembrim. Šoruden čempionātu uzņems Čehija, Gruzija, Vācija un Itālija, bet cīņas par medaļām norisināsies Berlīnē. Latvija gaidāmajam čempionātam nav kvalificējusies un pēc Krievijas diskvalifikācijas priekšroka uz dalību turnīrā pienākas Melnkalnei.

Latvijas valdība ir atbalstījusi Latvijas kandidatūras pieteikšanu 2025.gada Eiropas čempionāta finālturnīra organizēšanai.

Pēdējos 16 gados Latvijā ir sarīkoti 12 pasaules un Eiropas čempionāti pieaugušo un jauniešu komandām, ieskaitot 2015.gada Eiropas čempionāta vīriešiem grupu turnīru. Toreiz izslēgšanas spēles noritēja Francijas pilsētā Lillē.

Latvijā vienreiz visas Eiropas meistarsacīkšu spēles ir notikušas. Tas notika 1937.gadā ar astoņu komandu līdzdalību. Pirmo reizi par čempioni kļuva ar tautiešiem no ASV pastiprinātā Lietuvas izlase, bet Latvija ierindojās sestajā vietā.

Tēmas
Redaktors iesaka
Jaunākie raksti
Nepalaid garām!
Uz augšu