Video ⟩ Laksas komandai sāpīgs zaudējums FIBA Eirolīgas pirmajā ceturtdaļfināla mačā

Kitija Laksa
Kitija Laksa Foto: FIBA.com

Latvijas basketboliste Kitija Laksa otrdien 13 punktus Starptautiskās Basketbola federācijas (FIBA) Eirolīgas pirmajā ceturtdaļfināla spēlē, tomēr viņas pārstāvētā Skio "Famila" no Itālijas viesos atzina čehu kluba Prāgas ZVVZ USK pārākumu.

Prāgas vienība savā laukumā Latvijas izlases bijušā galvenā trenera Georga Dikeulaka vadīto Skio komandu pieveica ar 72:60 (21:21, 18:20, 3:13, 24:16).

Laksa spēlē iesaistījās sākuma sastāvā un laukumā pavadīja 34 minūtes un divas sekundes, kuru laikā realizēja trīs no sešiem divpunktu metieniem, divus no sešiem tālmetieniem un vienu no diviem soda metieniem. Viņa arī izcīnīja četras atlēkušās bumbas, izpildīja divas rezultatīvas piespēles, trīsreiz kļūdījās, trīs reizes pārkāpa noteikumus un spēli noslēdza ar +/- rādītāju -7.

"Familia" rindās rezultatīvākā ar 18 punktiem bija Kima Mesdaga, tikmēr mājinieču sastāvā Marija Konde guva 18 punktus, bet Teja Oblāka guva 17 punktus.

Jau ziņots, ka citā Eirolīgas pirmajā ceturtdaļfināla spēlē Latvijas basketbola klubs "TTT Rīga" ar 56:77 (13:19, 14:17, 14:22, 15:19) viesos piekāpās Stambulas "Fenerbahce" vienībai, bet ungāru "Sopron" ar 60:42 (16:12, 20:10, 8:7, 16:13) pieveica Latas BLMA no Francijas.

Spānijas komandas Salamankas "Perfumerias Avenida" un Žironas "Spar" savu pirmo spēli aizvadīs trešdien.

Par čempionēm pagājušajā sezonā kļuva Jekaterinburgas UGMK, finālā uzvarot Salamankas "Perfumerias Avenida".