IBU uz laiku no savām rindām izslēgs Krieviju un Baltkrieviju

LETA
IBU uz laiku no savām rindām izslēgs Krieviju un Baltkrieviju
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Biatlonistes Pasaules kausa posmā.
Biatlonistes Pasaules kausa posmā. Foto: EPA/Scanpix

Starptautiskā biatlona savienība (IBU) pēc Krievijas iebrukuma Ukrainā plāno izslēgt no savām rindām Krievijas un Baltkrievijas biatlona federācijas vismaz līdz rudenim, teikts paziņojumā ceturtdien.

IBU ceturtdien paziņoja, ka tā veiks šo papildu pasākumu pret divu valstu federācijām, jo "to pārstāvji nespēja atbalstīt viņu humānās saistības IBU konstitūcijas garā".

Paziņojumā teikts, ka abām federācijām ir septiņas dienas, lai apstrīdētu lēmumu.

Abu valstu biatlonistu atstādināšana darbosies vismaz līdz nākamajam IBU kongresam septembrī un "būs atkarīga no turpmākās situācijas attīstības un atstādināto federāciju uzvedības".

IBU ceturtdien arī paziņoja, ka tā sadarbojas ar astoņām nacionālajām federācijām no Austrijas, Čehijas, Francijas, Vācijas, Itālijas, Norvēģijas, Zviedrijas, un Šveices, lai palīdzētu Ukrainas biatlonistiem, uzņemot viņus treniņnometnēs un nodrošinot ar ekipējumu.

"Lai gan tieši šīs nacionālās federācijas var atbalstīt šo projektu, mēs zinām, ka, solidarizējoties ar Ukrainu, aiz tām vienota stāv visa biatlona saime," teica IBU prezidents zviedrs Ule Dālins.

Krievijas un Baltkrievijas sportisti ir atstādināti no dalības IBU sacensībās kopš 2. marta.

Četras dienas pirms tam IBU lēma, ka Krievijas un Baltkrievijas biatlonisti varēs startēt IBU sacensībās tikai kā neitrāli sportisti, nepārstāvot nevienu valsti.

Tēmas
Redaktors iesaka
Jaunākie raksti
Nepalaid garām!
Uz augšu