Šmēdiņš/Samoilovs sasniedz Pasaules tūres posma pusfinālu

Aleksandrs Samoilovs
Aleksandrs Samoilovs Foto: volleyballworld.com

Latvijas pludmales volejbola duets Jānis Šmēdiņš/Aleksandrs Samoilovs sestdien Meksikā "Pro Beach Tour - Challenge" sacensību ceturtdaļfinālā pārspēja Zviedrijas duetu un sasniedza pusfinālu.

Turnīrā ar ceturto numuru izsētais Latvijas duets ceturtdaļfinālā ar 2-0 (21:17, 21:18) uzvarēja Zviedrijas pāri Davids Omans/Jūnatans Helvigs (15.).

Pirmajā setā latvieši jau sākumā ieguva vairāku punktu pārsvaru, to noturot līdz seta beigām.

Otrajā setā līdz tehniskajam pārtraukumam ritēja līdzīga cīņa, bet pēc tam septiņus punktus pēc kārtas guva Šmēdiņš ar Samoilovu, izšķirot cīņas likteni.

Beigās zviedri gan atspēlēja četras mačbumbas, taču zaudējumu novērst nespēja.

Šmēdiņš/Samoilovs 28 punktus guva uzbrukumā, trīs - blokā, vienu punktu - ar servi un sešus - pēc pretinieku kļūdām.

Viņu pretinieki pusfinālā būs nīderlandieši Aleksandrs Brouvers un Roberts Mēvsens (2.) vai čīlieši Noe Aravena un Visente Dorgvets (21.), ar kuriem Latvijas duets spēlēja grupā.

Latvieši Meksikā jau nopelnījuši 680 pasaules ranga punktus.

Jau ziņots, ka grupā latvieši ar 2-0 (21:17, 21:16) pieveica čīliešus Noi Aravenu un Visenti Dorgvetu (21.) un ar 2-0 (21:15, 21:19) uzvarēja igauņus Kusti Nelvaku un Martu Tīsāru (16.).

Latvijas duets pirmajā "play-off" kārtā ar 2-0 (21:19, 21:16) uzvarēja šveiciešus Florianu Brēeru un Marko Kratigeru (7.).

Jau ziņots, ka trešdien pirmo kvalifikācijas kārtu nepārvarēja Latvijas pāri Varvara Brailko/Deniela Konstantinova, Ardis Bedrītis/Artūrs Rinkevičs un Edgars Točs/Kristians Fokerots.

"Challenge" sacensības Meksikā noritēs līdz 20. martam.

Kopējais turnīra balvu fonds ir 150 000 ASV dolāru (136 500 eiro).

"Pro Beach Tour" rangā pirmā līmeņa sacensības sauksies "Elite 16", rangā otrās ir "Challenge", trešās - "Futures" sacensības.

Pirmais "Elite 16" posms plānots nākamnedēļ turpat Meksikā, Rosarito pilsētā.

Otrais "Elite 16" posms notiks maija beigās Čehijas pilsētā Ostravā, bet trešais no 1.līdz 5.jūnijam - Jūrmalā.