Foto ⟩ Distanču slēpotājs Kaparkalējs izcīna zeltu Eiropas Jaunatnes ziemas Olimpiādē

Latvijas distanču slēpotājs Lauris Kaparkalējs ceturtdien Somijā izcīnīja pirmo vietu sprintā Eiropas Jaunatnes ziemas Olimpiādē.

Sprinta kvalifikācijā Kaparkalējs ieņēma otro vietu, bet Edijs Eiduks ierindojās 28. vietā, abiem kvalificējoties pamatsacensībās.

Rainers Paeglis kvalifikācijas sacensības noslēdza 39. vietā, nekvalificējoties sprinta sacensību ceturtdaļfinālam.

Ceturtdaļfinālā Kaparkalējs ceturtajā slēpojumā bija ātrākais, bet pusfinālā ieņēma trešo vietu, ar ko pietika, lai nodrošinātu vietu finālā, kurā viņš ieņēma pirmo vietu, apsteidzot Somijas slēpotāju Ilki Melnitu tikai par 0,4 sekundēm.

Eiduks piektajā ceturtdaļfināla slēpojumā ieņēma ceturto vietu, neiekļūstot pusfinālā.

Savukārt sieviešu konkurencē kvalifikācijas sacensībās Samanta Krampe ieņēma 11. vietu un kvalificējās pamatsacensībām, kamēr Katrīna Bērziņa ierindojās 61. pozīcijā un nekvalificējās.

Ceturtdaļfinālā Krampe pirmajā slēpojumā bija ceturtā un neiekļuva pusfinālā.

Sieviešu konkurencē sprintā uzvarēja Zviedrijas slēpotāja Tūve Ēriksone, bet otro vietu ieņēma viņas tautiete Elīna Nēslunda.

Eiropas Jaunatnes ziemas Olimpiādē līdz 25. martam norisinās Somijas pilsētā Vuokati. Šajā ziemas festivālā Latviju pārstāvēs 18 jaunie sportisti piecos sporta veidos - kalnu slēpošanā, distanču slēpošanā, biatlonā, daiļslidošanā un šorttrekā.