Laksa ar 26 punktiem kaldina komandas uzvaru Itālijas kausa finālā

Kitija Laksa
Kitija Laksa Foto: FIBA.com

Latvijas basketboliste Kitija Laksa svētdien guva 26 punktus Itālijas kausa finālā un aizveda Skio "Famila" komandu līdz titulam.

"Famila" basketbolistes finālā ar rezultātu 88:81 (30:24, 23:17, 20:27, 15:13) uzvarēja Boloņas "Virtus Segafredo" vienību.

Laksa arī ieguva fināla vērtīgākās spēlētājas balvu.

Laksa spēlēja 29 minūtes un 22 sekundes, kuru laikā grozā raidīja divus no četriem divpunktu metieniem, sešus no astoņiem "trejačiem" un visus četrus soda metienus. Latviešu basketboliste arī izcīnīja vienu atlēkušo bumbu, atdeva vienu rezultatīvu piespēli, trīsreiz pārkāpa noteikumus, izprovocēja trīs piezīmes un tika pie pozitīva +/- rādītāja (+2).

Laksa bija mača rezultatīvākā spēlētāja, bet pretiniecēm 25 punkti bija Ivanai Dojkičai.

"Famila" komandu vada Latvijas izlases kādreizējais treneris Georgs Dikeulaks.

Ceturtdien ceturtdaļfinālā Laksa guva 15 punktus, bet Skio basketbolistes ar 79:63 pārspēja turnīra saimnieci Samartīno "Fila" vienību, kuru pārstāve Karlīne Pilābere. Sestdien pusfinālā "Famila" bez Laksas pieteikumā ar 96:68 sagrāva Lukas "Gesam Gas e Luce Le Mura" komandu.