Video ⟩ Porziņģis sakrāj "double-double"; Bertāns trāpa četrus tālmetienus

Kristaps Porziņģis
Kristaps Porziņģis Foto: AP/Scanpix

Latvijas basketbolisti Kristaps Porziņģis un Dāvis Bertāns otrdien katrs guva 14 punktus Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) čempionāta spēlēs.

Vašingtonas "Wizards" savā laukumā ar rezultātu 94:107 piekāpās Čikāgas "Bulls".

Porziņģis nospēlēja 29 minūtes, guva 14 punktus (2p. 6/11, 3p. 0/3, soda metieni 2/2), izcīnīja 10 atlēkušās bumbas, atdeva piecas rezultatīvas piespēles, bloķēja trīs metienus un pieļāva divas kļūdas.

"Wizards" sastāvā 21 punktu guva Rui Hačimura, 20 iemeta Kentaviuss Kaldvels-Poups, 14 pievienoja Deni Avdija.

"Bulls" rindās Demars Derouzens guva 32 punktus, Nikola Vučevičs iemeta 27 punktus, bet 14 pievienoja Zeks Levīns.

Austrumu konferences turnīra tabulā "Wizards" ar 32 uzvarām un 43 zaudējumiem ieņem 12. vietu, bet "Bulls" ar bilanci 44-32 ierindojas piektajā pozīcijā.

Citā spēlē Dalasas "Mavericks" mājās ar 128:110 pārspēja Losandželosas "Lakers".

Bertāns laukumā pavadīja 15 minūtes, kuru laikā viņš guva 14 punktus (3p. 4/5, soda metieni 2/2), izcīnīja piecas atlēkušās bumbas un pieļāva divas kļūdas.

"Mavericks" līderis Luka Dončičs sakrāja "triple-double" - 34 punkti, 12 rezultatīvas piespēles un 12 izcīnītas atlēkušās bumbas.

17 punktus uzvarētāju labā guva Redžijs Bulloks, 13 iemeta Spensers Dinvidijs, pa 12 pievienoja Džeilens Bransons, Džošs Grīns un Dvaits Pauels.

"Lakers" sastāvā šajā mačā Maliks Monks bija rezultatīvākais ar 28 punktiem, Rasels Vestbruks iemeta 25 punktus, Stenlijs Džonsons pievienoja 16, bet Teilens Hortons-Takers atzīmējās ar 12 punktiem.

Traumu dēļ "Lakers" komandai nevarēja palīdzēt tās līderi Lebrons Džeimss un Entonijs Deiviss.

"Mavericks" mača gaitā ieguva pat 37 punktu pārsvaru, savukārt "Lakers" ne reizi neizvirzījās vadībā.

Rietumu konferences kopvērtējumā "Mavericks" ar 47 uzvarām un 29 zaudējumiem ieņem ceturto vietu, savukārt "Lakers" ar bilanci 31-44 ierindojas 11. pozīcijā, kas ir ārpus izslēgšanas spēļu zonas.