Espargaro savās divsimtajās "MotoGP" sacīkstēs svin pirmo uzvaru

MotoGP braucējs Aleišs Espargaro
MotoGP braucējs Aleišs Espargaro Foto: AFP/SCANPIX

Spānijas motosportists Aleišs Espargaro svētdien izcīnīja uzvaru pasaules motošosejas čempionāta trešā posma - Argentīnas "Grand Prix" - sacensībās prestižākajā "MotoGP" klasē.

32 gadus vecais Espargaro ("Aprilia") augstākajā līmenī aizvadīja savu 200. sacīksti un svinēja pirmo uzvaru karjerā.

Espargaro startēja no "pole position", bet startā viņam pabrauca garām spānis Horhe Martins ("Pramac"), kurš bija vadībā lielāko daļu no sacīkstes. Ar trešo piegājienu Espargaro viņu apdzina un bija priekšā pēdējos septiņus apļus, izcīnot uzvaru.

MotoGP braucējs Aleišs Espargaro Foto: EPA/Scanpix

Martins finišēja otrais, bet trijnieku noslēdz cits spānis Alekss Rins ("Suzuki Ecstar"), aiz goda pjedestāla atstājot savu tautieti un komandas biedru Hoanu Miru. Pasaules čempions Fabio Kvartararo no Francijas ("Monster Energy Yamaha") finišēja astotais.

Pēc trīs posmiem līderis ar 45 punktiem ir Espargaro, bet otrajā pozīcijā esošajam Dienvidāfrikas Republikas motosportistam Bredam Binderam ("Red Bull KTM") ir par septiņiem punktiem mazāk.

Šajā sezonā kalendārā paredzēts 21 posms un nākamais no tiem notiks pēc nedēļas Ostinā, ASV.