Regbija noteikumos varētu ieviest sarkano kartīti uz 20 minūtēm

Regbija noteikumos varētu ieviest sarkano kartīti uz 20 minūtēm
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Foto: AFP/SCANPIX

Pasaules Regbija federācija ("World Rugby") kā starptautisku noteikumu izmēģina sarkanās kartītes piespriešanu uz 20 minūtēm.

Noteikums, kurš pašlaik tiek izmēģināts dienvidu puslodes regbija klubu turnīrā "Super Rugby", paredz, ka spēlētājs, kurš ir sodīts, uz 20 minūtēm var tikt aizstāts ar spēlētāju no rezervistu soliņa.

Anglijas regbija izlases spēlētājs Čārlijs Evels pagājušā mēneši notikušajā Sešu nāciju turnīrā mačā pret Īriju tika noraidīts pēc aizvadītām 82 sekundēm, kas nozīmēja, ka Anglijas izlasei gandrīz visu dueli nācās aizvadīt mazākumā.

Anglijas izlasei spēlētāja trūkums izrādījās pārāk liels šķērslis, kā rezultātā Īrijas valstsvienība mača pēdējā ceturtdaļā veica izrāvienu un uzvarēja ar rezultātu 32:15.

Daudzi apskatnieki norādīja uz to, ka sarkanā kartīte ir pārāk skarbs sods un, ka tā izbojā visu spēli, savukārt citi domā, ka 20 minūšu sods ir nepietiekams rupju pārkāpumu gadījumā. Evela sarkanās kartītes sods bija kā piemērs no Pasaules Regbija federācijas ierobežot pārkāpumus, kas veikti galvas rajonā, jo federācija vēlas samazināt veiktos satvērienus, uztraucoties par spēlētāju veselību.

"20 minūšu sods ļoti ietekmētu spēli, taču ne pilnībā, kas, manuprāt, ir laba ideja. 20 minūšu sarkanā kartīte dod iespēju sodīt apšaubāmos pārkāpumos," teica Alekss Sandersons, Anglijas regbija līgas komandas "Sale" treneris.

Pašreiz regbija asociācijas veiktais pārbaudes periods nav bijis pārliecinošs.

"Par to jau ir diskutēts un tiks diskutēts atkal. Būtu lieliski, ja pārbaudes tiktu veiktas vairākos turnīros, jo tās mums sniegtu labāku pārskatu par noteikuma ietekmi uz spēli. Mums jāiegūst vairāk datu, lai noskaidrotu, vai sankcija nodrošina līdzsvaru starp drošību un spēles ainu," laikrakstam "Telegraph" teica Pasaules Regbija asociācijas pārstāvis Alans Gilpins.

"Ir vēl jāstrādā, lai situāciju analizētu. Bažas rada arī tas, ja komanda pēc soda atkal būs pilnā sastāvā, vai tas būs pietiekami atturošs faktors, lai veiktu izmaiņas uzvedībā? Mēs vēlētos redzēt vairāk pārbaužu, lai veiktu secinājumus," piebilda Gilpins.

20 minūšu sarkanās kartītes sods var tikt izmēģināts asociāciju turnīros, taču ne starptautiskajos turnīros ne agrāk kā šī gada sieviešu Pasaules kausa finālturnīrā.

Tēmas
Redaktors iesaka
Jaunākie raksti
Nepalaid garām!
Uz augšu