Teitams ar pēdējās sekundes metienu "play-off" pirmajā spēlē izrauj "Celtics" uzvaru pār "Nets"

Džeisonam Teitamam realizējot pēdējās sekundes metienu, Bostonas "Celtics" komanda svētdien izcīnīja uzvaru Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) izslēgšanas turnīra pirmajā spēlē.

Bostonieši Austrumu konferences ceturtdaļfināla pirmajā mačā mājās ar rezultātu 115:114 (29:28, 32:33, 35:24, 19:29) uzveica Bruklinas "Nets" un sērijā līdz četrām uzvarām panāca 1-0.

Teitams saņēma Markusa Smārta piespēli un ar māņkustību pret bijušo bostonieti Kairiju Ērvingu tika pie brīva metiena, panākdams 115:114. Teitams ar 31 punktu bija rezultatīvākais "Celtics" rindās, Džeilens Brauns guva 23 punktus, Els Horfords 20 punktiem pievienoja 15 atlēkušās bumbas, tāpat 20 punktus guva Smārts.

"Nets" no zaudējuma neglāba Ērvinga 39 gūtie punkti, 18 no tiem ceturtajā ceturtdaļā. Kevins Durents pievienoja 23 punktus, bet 15 sekundes pirms finālsvilpes nerealizēja tālmetienu, kas dotu četru punktu pārsvaru.

Tāpat ar uzvaru Austrumu konferences ceturtdaļfinālu sākusi čempionvienība Milvoki "Bucks", kas mājās uzveica Čikāgas "Bulls" ar rezultātu 93:86 (34:21, 17:22, 23:28, 19:15).

Jannis Adetokunbo uzvarētājiem guva 27 punktus un izcīnīja 16 atlēkušās bumbas. Čikāgiešiem 24+17 šajos statistikas rādītājos sakrāja Nikola Vučevičs.

"Bucks" komanda "Bulls" uzvarējusi 17 no pēdējām 18 savstarpējām spēlēm, tajā skaitā visas piecas šosezon notikušās cīņās.

Vēl Austrumos pirmajā spēlē uzvarēja Maiami "Heat", kas savu tribīņu priekšā ar rezultātu 115:91 (23:17, 36:23, 27:20, 29:31) bija pārāka pār Atlantas "Hawks".

Dankans Robinsons guva 27 punktus un realizēja astoņus tālmetienus, kas ir jauns "Heat" rekords izslēgšanas turnīra mačos. Džimijs Batlers piebalsoja ar 21 punktus, bet Entonijs Leons Takers guva 16 punktus.

"Hawks" rindās 17 punktus guva Danilo Galināri, bet 14 punkti bija De'Andrē Hanteram. Trejs Jangs realizēja tikai vienu no 12 metieniem, atkārtojot savu karjeras sliktāko spēli metienu realizācijā.

Savukārt Rietumu konferencē ar uzvaru sēriju sākusi Fīniksas "Suns", kas savā laukumā ar 110:99 (28:16, 25:18, 26:37, 31:28) guva virsroku pār Ņūorleānas "Pelicans".

Kriss Pols ceturtajā ceturtdaļā guva 19 punktus, bet visā mačā atzīmējās ar 30 punktiem. Devinam Bukeram bija 25 punkti, bet Deandrē Eitonam - 21 punkts, deviņas bumbas zem groziem un četri bloķēti metieni.

"Pelicans" sastāvā Kristians Džeimss Makoums guva 25 punktus, lietuvietim Jonam Valančūnam bija 18 punkti un 25 atlēkušās bumbas, kamēr tikpat punktu sameta Brendons Ingrems.

Pērn finālsērijā Milvoki "Bucks" ar rezultātu 4-2 pārspēja Fīniksas "Suns".