Ekmanis: Mēs ceram sagaidīt spēcīgus vīriešus un sievietes no visas Latvijas

TVNET Sports
Ekmanis: Mēs ceram sagaidīt spēcīgus vīriešus un sievietes no visas Latvijas
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Latvijas bobslejisti
Latvijas bobslejisti Foto: Viesturs Lācis/bobslejs.lv

Šo sestdien notiks jauno sportistu atlase bobslejā un skeletonā. Tās mērķis ir atrast eksplozīvus un spēcīgus jauniešus, lai Latvijas bobsleja komanda jau nākamajā sezonā varētu nokomplektēt četras četrinieku ekipāžas, Latvijas Bobsleja un skeletona federācijas (LBSF) plānus atklāj tās ģenerālsekretārs Zintis Ekmanis.

Iepriekšējā sezonā vairāku Latvijas sportistu traumas lika treneriem mainīt sacensību plānu, pārceļot komandas no Eiropas kausa uz Pasaules kausu un otrādi, lai veselie sportisti varētu gūt sacensību praksi. Nākamajā sezonā Latvijas komanda plāno startēt ar četrām komandām, no kurām vismaz divas piedalītos Pasaules kausa sacensībās, bet vēl divas pārstāvētu Latviju Eiropas kausa izcīņā.

"Jau šobrīd mūsu komandas stūmēji ir vieni no labākajiem pasaulē, bet viņu nav tik daudz, lai mēs spētu operatīvi rīkoties, ja nepieciešamas kādas izmaiņas sezonas gaitā, tāpēc svarīgi ir nodrošināt pilnas četras ekipāžas, kuras gūst sacensību praksi un jebkurā laikā var piedalīties visa mēroga sacensībās," nākamās sezonas mērķus atzīmē Ekmanis.

"Jauno stūmēju atlasē mēs ceram sagaidīt spēcīgus vīriešus un sievietes no visas Latvijas, kuri grib savu nākotni saistīt ar šo sporta veidu un cīnīties par medaļām 2026.gada olimpiskajās spēlēs," pauž LBSF ģenerālsekretārs.

Jauno sportistu atlase notiks šo sestdien, 23.aprīlī, plkst. 12:00 Murjāņu sporta ģimnāzijas manēžā. Uz bobslejistu atlasi tiek aicināti spēcīgi, ātri un sevi apliecināt griboši jaunieši vecumā no 16 līdz 26 gadiem, augumā no 175 cm un vairāk. Būtu labi, ja kandidāti spētu veikt 30 metrus gaitā vismaz 3,20 sekundēs. Bobsleja atlases testu programmā būs 30 metru skrējiens gaitā un bobsleja trenažiera stumšana. Atlasei var pieteikties gan vīrieši, gan sievietes.

Tāpat tiek meklēti arī jauni talanti skeletonā. Īpaši tiks gaidīti jaunieši un jaunietes, kas sasnieguši 14 gadu vecumu.

Iepriekšēja pieteikšanās nav nepieciešama.

Tēmas
Redaktors iesaka
Jaunākie raksti
Nepalaid garām!
Uz augšu