Video ⟩ Brāļi Šici noslēdz karjeru kamaniņu sportā

Brāļi Šici noslēdz karjeru kamaniņu sportā
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Andris un Juris Šici
Andris un Juris Šici Foto: Paula Čurkste / LETA

Latvijas kamaniņu braucēji brāļi Juris un Andris Šici noslēdz sportistu karjeru kamaniņu sportā, otrdien ziņo Latvijas Kamaniņu sporta federācija (LKSF).

Karjeru brāļi beidz pēc Pekinas olimpiskajās spēlēs komandu stafetē izcīnītajām bronzas godalgām. Tiesa, divnieku ekipāžām startēja Mārtiņš Bots/Roberts Plūme. 

"Latvijas titulētākais duets - Andris un Juris Šici - noslēdz savu profesionālo karjeru kamaniņu sportā," vēsta LKSF.

Iepriekšējā Pasaules kausa (PK) izcīņas sezona Šiciem bija viena no veiksmīgākajām viņu karjerā, bet Pekinas Olimpiādē medaļas izcīnīt neizdevās. 

"Katram sportistam pienāk laiks, un tas ir pienācis arī mums, kad jāizšķiras, ko darīt," saka J. Šics. "Šajā pavasarī pēc olimpiskajām spēlēm ilgi lauzījām galvas. Bija domas ar jauniem mērķiem un plāniem, bet, nomierinot prātus, esam pieņēmuši lēmumu beigt savas aktīvās sporta gaitas un atvērt jaunas durvis."

A. Šics jau ir pieņēmis jaunu izaicinājumu, kas tieši saistīts ar kamaniņu sportu. Viņš nākamsezon ieņems Starptautiskās Kamaniņu sporta federācijas (FIL) mākslīgās ledus trases tehniskā direktora amatu.

"Būšu iesaistīts kamaniņu sportā, uzraugot, lai tehnika visiem būtu noteikumu robežās un lai visiem noteikumi būtu vienādi. Tas ir ļoti liels izaicinājums man, un ceru, ka ar saviem pienākumiem tikšu galā," saka A. Šics.

Abiem titulētajiem kamaniņu braucējiem ir tikai labākās atmiņas par sporta veidā pavadītajiem gadiem, un video vēstījumā viņi viens otram teica paldies par tik ilgo sadarbību.

J. Šics vēl piebilda, ka, viņaprāt, kādu braucienu kopā brāļi vēl veiks, bet A. Šics piebilda, ka tas varētu notikt sezonas beigās kādās vietējā mēroga sacensībās.

Karjeras laikā brāļi ir izcīnījuši medaļas gan pasaules, gan Eiropas čempionātos, kā arī olimpiskajās spēlēs.

Abi sportisti kopš 2006. gada ir piedalījušies piecās ziemas olimpiskajā spēlēs un izcīnījuši trīs olimpiskās medaļas.

2010. gadā Vankūverā brāļi individuālajās sacensībās izcīnīja sudrabu, četrus gadus vēlāk Sočos - bronzu, kā arī bija komandas sastāvā komandu stafetē.

Pasaules čempionātos individuāli un komandu stafetē izcīnīti trīs sudraba medaļu un seši bronzas godalgu komplekti, bet Eiropas meistarsacīkstēs brāļi 2021. gadā Siguldā uzvarēja individuālajā vērtējumā, bet komandu stafetē svinēja uzvaru 2008. un 2010. gadā.

Tēmas
Redaktors iesaka
Jaunākie raksti
Nepalaid garām!
Uz augšu