Video ⟩ Embīds ar tālmetienu izrauj "76ers" trešo uzvaru sērijā pret "Raptors"

Džoelam Embīdam realizējot tālmetienu papildlaika pēdējā sekundē, Filadelfijas "76ers" trešdien izcīnīja uzvaru Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) izslēgšanas turnīra pirmās kārtas trešajā spēlē.

Austrumu konferences ceturtdaļfināla trešajā spēlē "76ers" viesos ar rezultātu 104:101 (19:29, 27:27, 28:19, 21:20, 9:6) papildlaikā bija pārāka pār Toronto "Raptors" un sērijā līdz četrām uzvarām panāca 3-0.

Pēc pieprasītā minūtes pārtraukuma "76ers" izspēlēja bumbu, Denijs Grīns piespēlēja Embīdam, kurš pēc pagrieziena astoņas sekundes desmitdaļas pirms finālsvilpes raidīja grozā tālmetienu. Pretiniekiem bija pārāk maz laika, lai izpildītu brīvu metienu un "76ers" svinēja uzvaru.

Embīds šajā mačā guva 33 punktus un izcīnīja 13 atlēkušās bumbas, palīdzot atspēlēties no 17 punktu deficīta. Džeimsam Hārdenam bija 19 punkti un desmit rezultatīvas piespēles, tāpat 19 punktus guva Tairīss Maksijs, bet 11 punkti un 12 bumbas zem groziem bija Tobiasam Herisam.

Toronto vienībā 26 punktus guva Ogugua Anonubi, bet 24 punkti bija Gerijam Trentam junioram.

Tikmēr 2-0 sērijā panākusi Bostonas "Celtics", kas mājās ar rezultātu 114:107 (24:33, 31:32, 30:25, 29:17) pieveica Bruklinas "Nets".

Bostoniešiem 22 punktus guva Džeilens Brauns, desmit no tiem ceturtajā ceturtdaļā. Džeisons Teitams pievienoja 19 punktus.

"Nets" komandā Kevins Durants guva 27 punktus, taču otrajā puslaikā nerealizēja nevienu metienu spēles. Slikta metienu precizitāti bija arī bijušajam "Celtics" spēlētājam Kairijam Ērvingam, kurš dueli pabeidza ar desmit punktiem.

Ērvings trešdiena saņēma 50 000 dolāru lielu naudas sodu par to, ka sērijas pirmajā spēlē parādīja vidējo pirkstu un lietoja rupjus vārtus pret Bostonas publiku.

Tikmēr 1-1 sērijā panākusi Čikāgas "Bulls", kas izbraukumā ar rezultātu 114:110 (29:28, 34:21, 24:31, 27:30) apspēlēja čempionvienību Milvoki "Bucks".

Čikāgiešiem karjeras labāko spēli izslēgšanas turnīrā aizvadīja Demars Derouzens, kurš guva 41 punktu. Nikola Vučevičs piebalsoja ar 24 punktiem un 13 atlēkušajām bumbām, bet Zeks Lavīns guva 20 punktus.

"Bucks" komandu no zaudējuma neglāba Jaņņa Adetokunbo 33 punkti, 18 atlēkušās bumbas un deviņas rezultatīvas piespēles. Bruks Lopess pievienoja 25 punktus, bet Kriss Midltons guva 18 punktus.

Pērn finālsērijā Milvoki "Bucks" ar rezultātu 4-2 pārspēja Fīniksas "Suns".