Video ⟩ Valančūns ar "double-double" palīdz "Pelicans" izlīdzināt rezultātu sērijā pret "Suns"

Lietuvas basketbolists Jons Valančūns svētdien savā karjeras rezultatīvākajā "play-off" spēlē guva 26 punktus un palīdzēja Ņūorleānas "Pelicans" izlīdzināt rezultātu sērijā pret regulārā čempionāta spēcīgāko komandu Fīniksas "Suns".

"Pelicans" savā laukumā uzvarēja ar rezultātu 118:103 (25:22, 24:29, 35:23, 34:29) un sērijā līdz četrām uzvarām panāca neizšķirtu 2-2.

Valančūns 26 gūtajiem punktiem pievienoja arī 15 atlēkušās bumbas. Uzvarētājiem rezultatīvākais bija Brendons Ingrems, kurš guva 30 punktus, 16 no tiem trešajā ceturtdaļā.

"Suns" spēlēja bez savas spožākās zvaigznes Devina Bukera, kurš sērijas otrajā mačā guva savainojumu.

Viesiem rezultatīvākais ar 23 punktiem bija Deandrē Eitons, kurš arī izcīnīja astoņas atlēkušās bumbas, bet 14 punkti bija Džavalam Makgī. Kriss Pols samierinājās ar četriem punktiem laukumā pavadītajās 35 minūtes, toties viņš atdeva 11 rezultatīvas piespēles.

Astoņas minūtes pirms finālsvilpes "Pelicans" pārsvars bija četri punkti, bet tad sekoja 12 punktu izrāviens, kas palīdzēja nostiprināt vadību. Valančūns ceturtajā ceturtdaļā trīsarpus minūšu laikā guva desmit punktus.

Vēl Rietumu konferences ceturtdaļfinālā Denveras "Nuggets" mājās uzvarēja Goldensteitas "Warriors" ar rezultātu 126:121 (26:21, 37:31, 35:37, 28:32) un sērijā panāca 1-3, neļaujot pretiniekiem svētdien sasniegt nākamo kārtu.

"Nuggets" sastāvā Nikola Jokičs guva 37 punktus un tieši viņš astoņas sekundes pirms pamatlaika beigām piespēlēja Vilam Bārtonam, kurš ar precīzu tālmetienu ieguva mājiniekiem drošāku vadību.

Montē Moriss, kurš 34 sekundes pirms finālsvilpes panāca 123:121 "Nuggets" labā, maču noslēdza ar 24 punktiem. Moriss trešajā ceturtdaļā realizēja piecus "trejačus".

"Warriors" rindās Stefans Karijs guva 33 punktus, bet par punktu mazāk bija Klejam Tompsonam. Džordans Pūls, kurš sērijas pirmajos trīs mačos guva vidēji 27,8 punktus, šoreiz palika ar 11 punktiem statistikas ailītē.

Tikmēr Austrumu konferencē uzvaras attālumā no pusfināla nonāca Milvoki "Bucks", kas izbraukumā ar rezultātu 119:95 (25:22, 31:19, 34:33, 29:21) uzveica Čikāgas "Bulls" un sērijā panāca 3-1.

NBA čempioniem Jannis Adetokunbo guva 32 punktus un izcīnīja 17 atlēkušās bumbas, Greisons Elens ar 27 punktiem un sešiem precīziem tālmetieniem laboja savus izslēgšanas turnīra rekordus, bet Džrū Holidejs guva 26 punktus. Bobijs Portiss guva 14 punktus un izcīnīja desmit bumbas zem groziem, starta pieciniekā aizstājot savainotu Krisu Midltonu.

Čikāgiešiem 24 punktus guva un 13 rezultatīvas piespēles atdeva Zeks Lavīns, 23 punkti bija Demaram Derouzenam, bet 20 punkti un desmit atlēkušās bumbas - Patrikam Viljamsam.

Tāpat 3-1 Austrumu konferences ceturtdaļfinālā panāca Maiami "Heat", kas izbraukumā ar rezultātu 110:86 (25:26, 30:15, 25:20, 30:25) guva virsroku pār Atlantas "Hawks".

"Heat" komandā rezultatīvākais ar 36 punktiem bija Džimijs Batlers, kurš 13 no tiem guva otrajā ceturtdaļā, kuru "Heat" uzvarēja ar 30:15. Tiesa, no viņa pirmajiem septiņiem metieniem mērķi sasniedza tikai viens. Batlera rēķinā arī desmit atlēkušās bumbas un četras rezultatīvas piespēles.

"Hawks" sastāvā 24 punktus guva Deandrē Hanters, kamēr Trejs Jangs guva vien deviņus punktus, atdeva piecas rezultatīvas piespēles un pieļāva piecas kļūdas.

Pērn finālsērijā Milvoki "Bucks" ar rezultātu 4-2 pārspēja Fīniksas "Suns".