ISU atceļ visas sacensības Krievijā un Baltkrievijā

LETA
Facebook Draugiem X Whatsapp
Comments
Slidošana (attēlam ir ilustratīva nozīme)
Slidošana (attēlam ir ilustratīva nozīme) Foto: AP/Scanpix

Starptautiskā Slidošanas savienība (ISU) lēma, ka neaizvadīs ISU sacensības Krievijas un Baltkrievijas teritorijā.

Īsi pēc Krievijas iebrukuma Ukrainas teritorijā ISU paziņoja, ka liegs visiem Krievijas un Baltkrievijas sportistiem piedalīties tās rīkotās sacensībās.

Savukārt pirmdien pēc nedēļas nogalē aizvadītās sēdes ISU paziņoja, ka uz nenoteiktu laiku liegs arī organizēt sacensības Krievijas un Baltkrievijas teritorijā.

"Līdz tālākam paziņojumam Krievijā un Baltkrievijā nenotiks starptautiskās sacensības," ISU paziņoja pirmdien.

Sakarā ar Ukrainā notiekošo karadarbību, sēdē arī tika lemts ISU statūtos ieviest papildinājumu, kas ļautu apturēt to federāciju pilnvaras, kuru pārstāvji vai sportisti ir veicinājuši ārkārtējus notikumus, tai skaitā terorismu, karu, nemierus, ķīmisku un radioaktīvu piesārņojumu, epidēmiju.

Tāpat ISU pievienoja, ka Maskavā nenotiks novembrī paredzētais "Grand Prix" posms, un nacionālās federācijas, ja ir ieinteresētas uzņemt šīs sacensības, var pieteikties tās organizēt.

ISU norādīja, ka neliedz Krievijas un Baltkrievijas amatpersonu dalību 2022.gada organizācijas kongresā, taču pirms tā sākuma šajā jautājumā varēs balsot ISU biedri, iespējams, arī liedzot abu valstu pārstāvjiem piedalīties kongresā.

Vēl ISU paziņoja, ka atvēlēs apmēram 200 tūkstošus Šveices franku (apmēram 195 tūkstošus eiro), lai atbalstītu Ukrainas Slidošanas federāciju un tās pārstāvjus.

Facebook Draugiem X Whatsapp
Comments

Tēmas

Redaktors iesaka
Jaunākie raksti
Nepalaid garām!
Uz augšu