Mančestras "City" Čempionu līgas pusfināla pirmajā spēlē uzvar Madrides "Real"

Anglijas futbola premjerlīgas klubs Mančestras "City" UEFA Čempionu līgas pusfināla pirmajā spēlē  pret Spānijas komandu Madrides "Real".
Anglijas futbola premjerlīgas klubs Mančestras "City" UEFA Čempionu līgas pusfināla pirmajā spēlē pret Spānijas komandu Madrides "Real". Foto: Reuters / Scanpix

Anglijas futbola premjerlīgas klubs Mančestras "City" otrdien UEFA Čempionu līgas pusfināla pirmajā spēlē savā laukumā ar 4:3 (2:1) uzvarēja Spānijas komandu Madrides "Real".

Atbildes spēle notiks nākamajā trešdienā Madridē, uzvarētājai divu maču summā sasniedzot finālu. Otrā pusfinālā tiksies Anglijas futbola premjerlīgas klubs "Liverpool" un cita spāņu vienība "Villarreal", pirmo maču aizvadot trešdien.

Jau spēles otrajā minūtē pēc Rijāda Mahreza piespēles soda laukumā Kevins de Breine ar galvu raidīja bumbu vārtos un panāca 1:0 "City" labā. Deviņas minūtes vēlāk, no kreisās malas piespēlējot de Breinem, Dāvids Alaba neuztvēra bumbu, kas Gabrielam Žezūsam ar sitienu no tuvas distances ļāva dubultot mājinieku pārsvaru.

Mača 33.minūtē pēc Ferlāna Mendī piespēles soda laukumā kāju bumbai pielika Karims Benzemā, francūzim vienus vārtus atgūstot.

Otrā puslaika pirmajās minūtēs Mahrezs trāpīja ar bumbu pa vārtu stabu, bet atkārtotu sitienu bloķēja Dani Karvahals. Tomēr 53.minūtē pēc Fernandinju piespēles no labā flanga Fils Foudens sita bumbu vārtos un nostiprināja laukuma saimnieku pārsvaru. Tiesa, pāris minūtes vēlāk Vinisiuss Žuniors pēc reida pāri pusei no laukuma vienus vārtus atguva un panāca 2:3.

Mača 74.minūtē Oleksandrs Zinčenko apspēlēja Toni Krosu, Bernārdu Silva saņēma bumbu un spēra pāris soļus soda laukumā, raidot to vārtos - 4:2. Desmit minūtes pirms pamatlaika beigām pēc Aimerika Laporta spēles ar roku uz "City" vārtiem tika nozīmēts 11 metru soda sitiens, kuru realizēja Benzemā.

Savainojuma dēļ "City" komandai nevarēja palīdzēt aizsargs Kails Volkers, bet sakrāto brīdinājumu dēļ nevarēja spēlēt Žuāu Kansēlu.

Volkera vietā labajā malā maču sāka Džons Stounss, kurš parasti spēlē aizsardzības centrā, bet Kansēlu vietu starta vienapdsmitniekā tika laists Zinčenko kreisajā malā. Pēc sestdien premjerlīgā gūtajiem četriem vārtiem galvenā trenera Žuzepa Gvardiolas uzticību turpināja baudīt Žezūss.

Karlo Ančeloti uzbrukumā Benzemā kā palīgus malās laida Rodrigo un Vinisiusu.

UEFA Čempionu līgas grupu turnīrā 32 komandas bija sadalītas astoņās grupās pa četrām katrā. Divas pirmās iekļuva nākamajā kārtā, trešā pārcēlās uz Eiropas līgas sacensībām, bet ceturtajai Eiropas kausu sezona bija beigusies.

Šīs sezonas fināls norisināsies 28.maijā Parīzē, lai gan sākotnēji tas bija ieplānots Sanktpēterburgā.

Pēc Krievijas iebrukuma Ukrainā UEFA atņēma Sanktpēterburgai tiesības uzņemt finālu.

2020./2021.gada sezonā līgas sacensību finālā Portugāles pilsētā Portu Londonas "Chelsea" ar 1:0 pārspēja Mančestras "City".