Krievu valodas jautājuma dēļ Apelāciju komitejas loceklis pārtrauc darbu Latvijas Futbola federācijā

TVNET Sports
Krievu valodas jautājuma dēļ Apelāciju komitejas loceklis pārtrauc darbu Latvijas Futbola federācijā
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Eduards Žabko
Eduards Žabko Foto: Eduards Žabko/Facebook

Krievu valodas jautājuma dēļ Latvijas Futbola federācijas (LFF) Apelāciju komitejas loceklis Eduards Žabko pārtraucis darbu šajā organizācijā, liecina medijiem izsūtītā vēstule.

TVNET publicē medijiem izsūtīto Eduarda Žabko vēstuli pilnā tās apmērā.

"Augsti godātie Latvijas Futbola federācijas biedri, funkcionāri un sporta draugi, uzrunāju Jūs visus ar atklātu vēstuli, jo dienā, kad norisināsies Latvijas Futbola federācijas (LFF) rīkotā biedru kopsapulce, es, Eduards Žabko, būšu ārpus Latvijas. Sakarā ar to, ka LFF atbalstīja Starptautiskās Futbola federācijas asociācijas (FIFA) kongresā Dohā rīkoto balsojumu par krievu valodas oficiālo statusu kā vienai no organizācijas valodām laikā, kad visas pasaules sporta organizācijas norobežojas no Krievijas un Baltkrievijas saistībā ar šo valstu klajiem, rupjiem un necilvēcīgiem starptautisko normu pārkāpumiem saistībā ar iebrukumu Ukrainā un civiliedzīvotāju nežēlīgu nogalināšanu, es neredzu iespēju turpināt savu darbību LFF organizācijā.

Gribu uzsvērt, ka man nav ne mazāko pretenziju pret jebkuru valodu, jo īpaši krievu valodu, kuru lietoju, ikdienā komunicējot gan Latvijā, gan ārpus tās, taču uzskatu, ka šis bija ļoti nepiemērots laiks tās apstiprināšanai kā vienai no FIFA oficiālajai valodai.

Es uzskatu, ka ņemot vērā FIFA kongresa izsludināšanu un jautājumu aktualitāti - 24.02.2022.g. (diena, kad Krievijas Federācijas karaspēks pārkāpa Ukrainas robežas un iebruka tajā), kā arī balsojums - 31.03.2022.g. (visa pasaule vairāk kā mēnesi zināja par prātam neaptveramiem, necilvēciskiem un brutāliem notikumiem Ukrainā), Krievijas Federācija un Baltkrievijas Republika to var uztvert kā FIFA atbalstu tās darbībām saistībā ar karu Ukrainā, kas man nav pieņemami.

Man kā Latvijas Republikas pilsonim un kā Latvijas Iekšlietu ministrijas Valsts policijas virsniekam nav pieņemama agresora Krievijas atbalstīšana jebkurā jautājumā, kamēr Krievijas armija nav atstājusi neatkarīgās Ukrainas teritoriju un nav sodīti visi asinsizliešanā vainīgie.

Tāpēc esmu iesniedzis LFF prezidentam Vadimam Ļašenko iesniegumu par atkāpšanos no Apelāciju komitejas pienākumu pildīšanas. Esmu darbojies Apelāciju komitejā nepilnus divus gadus, kuru laikā esmu iepazinies ar dažādiem LFF normatīvajiem aktiem, Latvijas futbola saimes lepnumu un arī neprecizitātēm. Līdz ar ko lūdzu Jūs visus atbalstīt manu izvēli - balsot par manas darbības pārtraukšanu LFF Apelāciju komitejā, kā arī nopietni izvērtēt nākotnē katru kandidātu uz jebkuru amatu LFF, viņa pieredzi, izpratni un zināšanām gan savā profesionālajā sfērā, gan arī sporta pasaules struktūras un nianšu pārzināšanā! Bija liels gods būt daļai no LFF sabiedrības, no futbola neatvados - sports ir mana ikdiena un dzīve, vēlu visiem spēku, motivāciju, enerģiju un panākumus!"

Ar cieņu, 2022. gada 27. aprīlī, E.Žabko

Tēmas
Redaktors iesaka
Jaunākie raksti
Nepalaid garām!
Uz augšu