Bertāns daudz spēlē un trāpa tālmetienus; "Mavericks" vēlreiz piekāpjas "Suns"

Dāvis Bertāns
Dāvis Bertāns Foto: Reuters/ScanPix

Dāvja Bertāna pārstāvētā Dalasas "Mavericks" komanda trešdien piedzīvoja zaudējumu Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) izslēgšanas spēļu turnīra otrās kārtas mačā.

"Mavericks" izbraukumā ar rezultātu 109:129 piekāpās NBA regulārā čempionāta labākajai komandai Fīniksas "Suns".

Rietumu konferences pusfināla sērijā līdz četrām uzvarām "Mavericks" komanda nokļuvusi iedzinējos ar 0-2.

Bertāns laukumā pavadīja 19 minūtes un guva deviņus punktus, trāpot trīs no septiņiem tālmetieniem.

Latvieša rēķinā arī divas izcīnītas atlēkušās bumbas, divas rezultatīvas piespēles un trīs piezīmes.

Bertānam šajā mačā "Mavericks" rindās bija labākais +/- rādītājs +7. Kamēr laukumā atradās latvietis, Dalasas vienība guva par septiņiem punktiem vairāk nekā pretinieki.

Latvijas basketbolistam šī bija individuāli otrā veiksmīgākā "play-off" spēle šosezon. Iepriekšējā mačā pret "Suns" viņš guva trīs punktus astoņās minūtēs.

Savukārt "play-off" pirmajā kārtā pret Jūtas "Jazz" komandu Bertāns vienā no spēlēm guva 15 punktus (1p. 3/3, 3p. 4/7). Citos mačos viņš atzīmējās ar vienu un četriem punktiem, bet divreiz palika tukšā.

"Mavericks" līderis Luka Dončičs guva 36 punktus, 16 pievienoja Redžijs Bulloks, 11 iemeta Spensers Dinvidijs.

"Suns" sastāvā 30 punktus guva Devins Bukers, 28 iemeta Kriss Pols, 15 pievienoja Džā Krauders, ar 11 atzīmējās Mikals Bridžess.

Pirmajā puslaikā bija sīva cīņa, lielajā pārtraukumā "Mavericks" devās ar nelielu pārsvaru - 60:58.

Turpinājumā "Suns" nedaudz atrāvās, iegūstot +6 pēc trim ceturtdaļām.

Noslēdzošajā nogrieznī dominēja Pols, kurš guva 14 punktus un aizveda komandu līdz uzvarai. "Suns" pārsvars cīņas gaitā sasniedza pat 27 punktus.

Nākamās divas spēles notiks Dalasā, pirmā no tām būs piektdien.

"Mavericks" pirmajā kārtā ar 4-2 pārspēja Jūtas "Jazz" un pirmo reizi kopš 2011.gada sasniedza "ply-off" otro kārtu. Regulārā čempionāta labākā komanda "Suns" ar tādu pašu rezultātu uzvarēja Ņūorleānas "Pelicans".

"Mavericks" regulārajā turnīrā uzvarēja 52 no 82 spēlēm un ieņēma ceturto vietu Rietumu konferencē, kamēr "Suns" ar 64 uzvarām bija pirmā gan konferencē, gan arī visā līgā.