Video ⟩ Stenlija kauss: uzvaras svin "Oilers", "Hurricanes", "Lightning" un "Wild"

Edmontonas "Oilers" hokejisti
Edmontonas "Oilers" hokejisti Foto: AP/Scanpix

Edmontonas "Oilers" trešdien Nacionālās hokeja līgas (NHL) Stenlija kausa izcīņas pirmās kārtas mačā izcīnīja "sauso" uzvaru un sērijā līdz četrām uzvarām panāca neizšķirtu.

"Oilers" savā laukumā ar rezultātu 6:0 (0:0, 3:0, 3:0) pārspēja Losandželosas "Kings" un sērijā līdz četrām uzvarām panāca 1-1.

Otrās trešdaļas ievadā, spēlējot vairākumā, mājiniekus vadībā izvirzīja Leons Draizaitls, bet jau pēc mazāk nekā piecām minūtēm, šoreiz spēlējot mazākumā, pārsvaru dubultoja Darnels Nērss. Savukārt perioda izskaņā 3:0 panāca Raiens Maklauds.

Noslēdzošās trešdaļas ievadā 31 sekundes laikā laukuma saimnieki guva vēl divus vārtus, ar precīziem metieniem izceļoties Evanderam Keinam un Jesem Puljujervi. Mača 52.minūtē vēl vienu ripu "Kings" vārtos raidīja Keins.

"Oilers" vārtsargs Maiks Smits atvairīja visus 30 metienus, kamēr "Kings" vārtus sargāja Džonatans Kviks, kurš tika galā ar 30 no 36 metiniem.

Savukārt Toronto "Maple Leafs", bez Kristiāna Rubīna spēles pieteikumā, mājas spēlē ar rezultātu 3:5 (0:1, 1:2, 2:2) piekāpās Tampabejas "Lightning", rezultātam sērijā topot neizšķirtam 1-1.

Uzvarētāju rindās Viktors Heidemans izcēlās ar gūtiem vārtiem un trīs rezultatīvām piespēlēm, kamēr Andrejs Vasiļevskis atvairīja 34 pretinieku metienus.

Citā spēlē Karolīnas "Hurricanes" mājinieku lomā ar rezultātu 5:2 (2:0, 2:1, 1:1) izcīnīja panākumu pār Bostonas "Bruins" un sērijā līdz četrām uzvarām dubultoja savu pārsvaru, panākot 2-0.

"Hurricanes" uzvaru kaldināja Sebastians Aho un Nīno Nīderraiters, katram Bostonas vienības vārtos raidot divas ripas.

Vēl Minesotas "Wild" mājās apspēlēja Sentluisas "Blues", uzvarot ar rezultātu 6:2 (3:0, 1:1, 2:1) un sērijā līdz četrām uzvarām panākot neizšķirtu 1-1.

Mājinieku uzvaru kaldināja Kirils Kaprizovs, kurš izcēlās ar "hat-trick".