Video Bertāna "Mavericks" Fīniksā zaudē sērijas piektajā spēlē

Viena zaudējuma attālumā no sezonas beigām Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) čempionātā trešdien nonāca Dāvja Bertāna pārstāvētā Dalasas "Mavericks" komanda.

Rietumu konferences pusfināla sērijas piektajā spēlē "Mavericks" basketbolisti ar 80:110 (26:23, 20:26, 14:28, 20:28) viesos cieta sakāvi pret Fīniksas "Suns", sērijā līdz četrām uzvarām nonākot iedzinēja lomā ar 2-3.

Bertāns laukumā atradās 19:28 minūtes, kuru laikā guva 10 punktus (1p. 1/1, 3p. 3/4), izcīnīja vienu atlēkušo bumbu, pārtvēra vienu bumbu, vienu reizi pārkāpa noteikumus un maču noslēdza ar +/- rādītāju +1.

"Mavericks" neveiksmīgi iesāka trešo ceturtdaļu. Tās ievadā "Suns" veica izrāvienu 11:4. Galvenais treneris Džeisons Kids pieprasīja minūtes pārtraukumu, bet tas uzlabojumus spēlē nenesa. Trešajā ceturtdaļā Dalasas spēlētāji pieļāva 12 kļūdas.

Dalasas komandas līderis Luka Dončičs šoreiz guva 28 punktus, izcīnīja 11 atlēkušās bumbas zem groziem un veica divas rezultatīvas piespēles. Džeilenam Bransonam 21 punkts.

Tikmēr uzvarētāju rindās Devins Bukers guva 28 punktus un bija rezultatīvākais spēlētājs "Suns" sastāvā. Vēl Deandrē Eitons pievienoja 20 punktus, bet pa 14 punktiem iemeta Mikals Bridžess un Kamerons Džonsons.

Sērijas sestā spēle, kas var būt arī pēdējā, risināsies naktī uz piektdienu (pēc Latvijas laika) Dalasā.

"Mavericks" pirmajā kārtā ar 4-2 pārspēja Jūtas "Jazz" un pirmo reizi kopš 2011. gada sasniedza otro kārtu. Pamatturnīra labākā komanda "Suns" ar tādu pašu rezultātu uzvarēja Ņūorleānas "Pelicans".