Video ⟩ "Blues" hokejisti iekļūst Stenlija kausa izcīņas otrajā kārtā

Sentluisas "Blues" hokejisti
Sentluisas "Blues" hokejisti Foto: Reuters/ScanPix

Snetluisas "Blues" ceturtdien savā laukumā kļuva par otro komandu, kas sasniegusi Stenlija kausa izcīņas otro kārtu.

"Blues" mājās pārspēja Minesotas "Wild" ar 5:1 (1:0, 3:0, 1:1).

Viesiem vienīgos vārtus 47,minūtē, kad rezultāts jau bija 0:4, guva Metjū Dambā.

Mājinieku rindās pa diviem rezultativitātes punktiem sakrāja aizsargs Koltons Pereiko (1+1) un Deivids perons (0+2), bet vārtos Džordans Biningtons atvairīja 25 metienus.

Otrajā kārtā "Blues" tiksies ar Rietumu konferences uzvarētāju Kolorādo "Avalanche", kura pirmajā kārtā ar 4-0 vinnēja Nešvilas "Predators" vienību.

Vēl divos pāros būs vajadzīga septītā cīņa.

Losandželosas "Kings" mājās piekāpās Edmontonas "Oilers" ar 2:4 (0:1, 1:1, 1:2).

Pa trim rezultativitātes punktiem šajā spēlē sakrāja Evanders Keins (2+1) un Konors Makdeivids (1+2), bet divas rezultatīvas piespēles aizsarga Kodija Sesi kontā.

Uzvarētāju vārtos 30 metienus atvairīja Maiks Smits, bet pretējā laukuma galā Džonatans Kviks tika galā ar 33 no 36 metieniem.

Vēl vienā cīņā Bostonas "Bruins" mājās pieveica Karolīnas "Hurricanes" ar 5:2 (0:0, 2:0, 3:2), arī panākot septīto spēli sērijā.

Pa diviem punktiem uzvarētājiem guva Čārlijs Koils, Breds Maršāns (abiem - 1+1) un Tomāšs Noseks (0+2), bet vārtos 23 metienus atvairīja Džeremijs Sveimens.

Viesiem abus vārtus guva Andrejs Svečņikovs.

Jau ziņots, ka ceturtdien Latvijas aizsarga Kristiāna Rubīna pārstāvētā Toronto "Maple Leafs" Tampā piekāpās Tampabejas "Lightning", uzvarētāja noskaidrošanu sērijā atliekot uz septīto cīņu.

"Lightning" laukuma saimnieku lomā pagarinājumā pieveica Toronto "Maple Leafs" ar 4:3 (1:0, 1:3, 1:0, 1:0), sērijā līdz četrām uzvarām panākot neizšķirtu 3-3.

Latvijas hokejists nebija iekļauts Toronto vienības pieteikumā.

Mājinieki pēc Ondržeja Palāta un Entonija Sirelli 31.minūtē mazākumā gūtajiem vārtiem izvirzījās vadībā ar 2:0.

Pēc tam līdz perioda beigām trīs vārtus guva Kanādas kluba spēlētāji. Nepilnu minūti pēc otro vārtu zaudējuma vienus vārtus atguva Ostons Metjūzs, bet perioda beigās 26 sekunžu laikā divas ripas Tampabejas komandas vārtos iemeta Džons Tavaress, astoņas sekundes pirms otrā pārtraukuma panākot vadību ar 3:2.

Turpinājumā vārtus gan guva tikai mājinieki. 50.minūtē Ņikita Kučerovs vairākumā panāca 3:3, bet uzvaras vārtus pagarinājuma 19.minūtē guva Breidens Points, kurš vārtos raidīja vārtsarga Džeka Kempbela atsisto ripu.

Toronto vienībā divas rezultatīvas piespēles sakrāja Viljams Nilanders, bet vārtos Kempbels atvairīja 31 metienu.

Mājiniekiem divi rezultativitātes punkti (1+1) tika Pointam, bet vārtos Andrejs Vasiļevskis tika galā ar 30 viesu metieniem.

Sērijas izšķirošā cīņa notiks sestdien Toronto.