Foto un Video ⟩ Vācijas hokejisti Helsinkos uzvar Slovākiju

Vācijas vīriešu hokeja izlase sestdien Helsinkos pasaules meistarsacīkšu otrajā spēlē svinēja uzvaru pār Pekinas olimpisko spēļu bronzas medaļnieci Slovākiju.

Vācija A grupas mačā pieveica Slovākiju ar 2:1 (0:0, 2:1, 0:0).

22. minūtē Vāciju vadībā izvirzīja Matiass Plahta, bet rezultāta starpību dubultoja Leonhards Pfēderls - 2:0.

Slovākiem izdevās atspēlēt tikai vienus vārtus, 32. minūtē izceļoties Kristiānam Pošpīšilam.

A grupā piektdien Kanāda ar 5:3 uzvarēja Vāciju, bet Slovākija ar 4:2 pieveica Franciju. Savukārt sestdien Dānija ar 9:1 sagrāva Kazahstānu, un Šveice ar 5:2 pieveica Itāliju.

Pēc Krievijas iebrukuma Ukrainā Starptautiskā Hokeja federācija (IIHF) atstādināja no IIHF rīkotajām sacensībām visas Krievijas un Baltkrievijas izlases un klubus. Krievijas un Baltkrievijas vietā spēlēs Francija un Austrija, kuras bija rangā visaugstāk esošās izlases no valstīm, kam nebija paredzēts spēlēt augstākajā divīzijā.

Turnīrā startējošās 16 komandas sadalītas divās grupās, pa astoņām vienībām katrā, kas katrai izlasei apakšgrupas sacensībās garantē septiņas spēles. Pēc viena apļa grupu spēlēm katras apakšgrupas četras labākās komandas ceturtdaļfinālā turpinās cīņu par medaļām, bet turnīra vājākās komandas atšķirībā no pagājušā gada pametīs spēcīgāko divīziju, un nākamgad to vietā starp 16 labākajām būs Slovēnija un Ungārija.

2022. gada pasaules čempionāts Somijā norisinās no 13. līdz 29. maijam.

Uz augšu
Back