Kā latviešu rallija zinātājs Neikšāns ugandiešiem mācīja autosportu

TVNET Auto
Kā latviešu rallija zinātājs Neikšāns ugandiešiem mācīja autosportu
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Foto: Ekrānuzņēmums no video

Jaunākās Ātruma cilts sērijas viesis ir Māris Neikšāns, Neiksans Rallysport komandas vadītājs. Viņš tikko atgriezies no Ugandas Āfrikā, kur meties autosporta kultūršoka piedzīvojumā.

Māris Neikšāns uz Ugandu devies, lai strādātu ar vietējo rallija braucēju, kam pārdevis pirmo pašu būvēto "Ford Fiesta" sacīkšu auto. Pārdošanas process jau bijis gana sarežģīts, un pirmajā sacīkstē auto tika nolikts uz jumta. Māris saprata, ka ugandiešiem nepieciešama palīdzība gan servisā, gan braukšanas apmācībā. Lai auto netiktu iznīcināts ar nezināšanu, viņš, saņēmis visas vajadzīgās potes, devās palīgā.

Pauls Timrots izjautā Māri par vietējo specifiku, ko viņam izdevies piedzīvot pilnā apjomā un arī iemūžināt, sākot no insektiem pusdienās līdz darba kultūrai servisā un universāla stikla ielikšanai rallija auto.

Vietējie Māri uzņēmuši sirsnīgi, un viņa pilots trasē saņēmis skaļākās ovācijas. Kā izrādās, Āfrikas rallijā ir mazākas trajektorijas un asāki pagriezieni, bet lielākā problēma ir skatītāji, jo viņi savas emocijas nevalda un no trases aizdzenami ar nūjām.

Māris atzīst, ka Ugandu iemīlējis un darbs ar vietējiem braucējiem turpināsies. Vai redzēsim pašu Neikšānu pie rallija auto stūres Āfrikas čempionātā, noskaidrosim jaunajā raidījuma sērijā!

Raksts tapis sadarbībā ar "LMT Viedtelevīziju".

Tēmas
Redaktors iesaka
Jaunākie raksti
Nepalaid garām!
Uz augšu