Video un foto ⟩ Latvijas hokejisti izglābjas no kaunpilna zaudējuma pret grupas pastarīti

Trešajā trešdaļā gūstot divus vārtus vairākumā, no kaunpilna zaudējuma pasaules čempionātā (PČ) Tamperē svētdien izglābās Latvijas hokeja valstsvienība, kas ar 4:3 (0:2, 2:1, 2:0) "Nokia Arena" pieveica B grupas pastarīti Lielbritānijas izlasi, kura iepriekšējās trijās spēlēs nespēja gūt vārtus.

Pasaules čempionātu debitants Klāvs Veinbergs piektajā minūtē savā zonā pārkāpa noteikumus un tika noraidīts uz divām minūtēm. Viena spēlētāja pārsvaru britiem izdevās pārvērst vārtu guvumā. Saspēle pie Elvja Merzļikina sargātajiem vārtiem noveda pie Breta Perlīni vārtu guvuma, kurš ripu iemeta tukšajā vārtu stūrī.

Trešdaļas vidusdaļā Perlīni varēja gūt savus otros vārtus. No izdevīgas pozīcijas viņš ar plaukstas metienu meta pa Latvijas vārtiem - Merzļikins ripu atvairīja ar labo kājsargu.

13. minūtē aizturētā soda laikā ripa vēlreiz nonāca Latvijas komandas vārtos. Keids Neilsons to vārtos ievirzīja ar slidu. Pēc ilgstošas video atkārtojuma caurskates tiesneši vārtu guvumu atzina par pareizu un Latvija nonāca iedzinēja lomā ar 0:2.

Arī trešdaļas turpinājumā neliels pārsvars piederēja Lielbritānijas hokejistiem. Latvijas izlase pirmajās 20 minūtēs spēlēja pārāk pasīvi, par ko arī tika sodīta ar diviem zaudētiem vārtiem.

Nikolajs Jelisejevs 25. minūtē ieslidoja pretinieka zonā un izdarīja uzmetienu pa vārtiem. Pirmais pie atsistās ripas bija Oskars Batņa, kurš nevilcinoties raidīja ripu vārtos, samazinot rezultāta starpību līdz minimumam - 1:2.

Pagāja tikai divas minūtes un Lielbritānija atguva divu ripu pārsvaru. Lūiss Huks no samērā asa leņķa izdarīju negaidītu metienu, kuru Merzļikins nespēja atvairīt. Ripa lidoja tālajā vārtu stūrī (3:1).

Merzļikina vietu vārtos ieņēma Artūrs Šilovs.

35. minūtē Latvija spēlēja četratā pret trijiem, ko izdevās izmantot. Roberts Bukarts ar piespēli atrada Jāni Jaku, kurš no kreisā iemetiena apļa spēcīgi raidīja ripu vārtos. Bens Bounss Nepaspēja pārvietoties.

Trešā perioda vidusdaļā Rodrigo Ābols izkārtoja ļoti labu vārtu gūšanas iespēju Rūdolfam Balceram, kura raidījums lidoja vārtiem nedaudz secen.

52. minūtē Latvija uz rezultāta tablo panāca līdzsvaru 3:3. Vairākumā lieliski individuālo meistarību vārtu tuvumā nodemonstrēja Rihards Bukarts, kurš mazā platībā veiksmīgi apstrādāja ripu un iecēla to zem vārtu pārliktņa.

Sešas minūtes un 49 sekundes pirms pamatlaika beigām Latvijas izlase realizēja vēl vienu vairākumu. Mārtiņš Dzierkals piespēlēja Andrim Džeriņam, kuram atlika pielikt nūju ripai, kas ielidoja Lielbritānijas vārtu tīklā - 4:3.

Turpinājumā rezultāts vairs nemainījās, laimīgu uzvaru izcīnot Latvijas izlasei.

Latvija - Lielbritānija 4:3 (0:2, 2:1, 2:0)

Vārti: 1:0 Brets Perlīni (Maierss, Neilsons) (5:24, vair.), 2:0 Keids Neilsons (Huks, Džouns) (12:16), 2:1 Oskars Batņa (Jelisejevs, Čukste) (24:17). 3:1 Lūiss Huks (O'Konors, Bačs) (26:24), 3:2 Jānis Jaks (Ro. Bukarts, Dzierkals) (34:34, vair.), 3:3 Rihards Bukarts (Dzierkals, Ro. Bukarts) (51:49, vair.), 4:3 Andris Džeriņš (Dzierkals, Čukste) (53:11, vair.).

Metieni: 27 - 15

Soda minūtes: 6 - 8

Par labāko spēlētāju Latvijas komandā tika nosaukts Mārtiņš Dzierkals, kurš atzīmējās ar trīs rezultatīvām piespēlēm.

Lielbritānijas hokejisti meistarsacīkšu sākumā ar 1:5 zaudēja Čehijai, ar 3:4 pēcspēles metienos zaudēja Norvēģijai, bet pēdējās trijās spēlēs nav iemetuši nevienus vārtus pret Zviedriju (0:6), ASV (0:3) un Somiju (0:6).

Starptautiskās Ledus hokeja federācijas (IIHF) pasaules rangā Lielbritānijas vīriešu hokeja izlase ieņem 18. vietu.

Lielbritānijā ir vairāk nekā 65 miljoni iedzīvotāju, 6,3 tūkstoši hokejistu, 3,9 tūkstoši spēlētāju junioros un vairāk nekā 800 hokejistes.

2019. gadā Lielbritānijas izlase elites divīzijā atgriezās pēc 24 gadu pārtraukuma.

Pasaules čempionāts Somijā risināsies līdz 29. maijam.