Rodrigo Ābols: Vairākums izšķir spēles

Latvijas hokeja izlases spēlētājs Rodrigo Ābols (nr.18) FOTO: Edijs Pālens/LETA

Spēle nevienādos skaitliskajos sastāvos izšķir daudzu saspringtu maču iznākumus, pēc treniņa sarunā ar žurnālistiem norādīja Latvijas izlases kapteinis Rodrigo Ābols.

Otrdien Latvijas valstsvienība, aizvadot septīto maču pasaules čempionātā, plkst.12.20 stāsies pretī Zviedrijas hokejistiem.

Ābols, kurš Zviedrijas čempionātā kopumā ir aizvadījis jau četras sezonas, pēdējo no tām arī esot "Orebro" vienības kapteiņa lomā, norādīja, ka pagaidām nav nevienu nākamo pretinieku spēli redzējis, taču pazīst tos hokejistus, kuri ikdienā spēlē Zviedrijas augstākās hokeja līgā (SHL).

"Zviedri piedāvā ātru, tehnisku hokeju, kas ir zviedru standarts," stāstīja Ābols. "Visi labi kustās un visi slido, tāpēc visticamāk sagaidu ātru spēli."

Viņš izcēla, ka laukumā abas komandas rādīs citādāku hokeju, nekā tas bija pret Somijas izlasi.

"Ar somiem bija mazliet īpatnāka spēle, jo viņi neatkarīgi no tā, pret ko viņi spēlē, viņi turpina savu spēli," norādīja hokejists. "Zviedri, piemērām SHL, neatkarīgi no situācijas iet "forčekā" pa diviem, tāpēc tas noteikti būs. Pie tā mēs arī šodien strādājām treniņā - iziet no zonas zem spiediena."

Pirmdien treniņā Latvijas valstsvienība turpināja trenēt vairākuma izspēles, un komandas kapteinis piebilda, ka tādos sīvos mačos, kā tas bija pret Lielbritāniju, vairākumam ir liela nozīme.

"Īsos turnīros nav daudz pie kā strādāt," atklāja Ābols. "Tās ir vienkāršās un tehniskās lietas, lai katrs zina, kur slidot, un vairākums. Kā redzam, arī vairākums izšķir spēles. Tas mums vakar bija labs, tāpēc arī vinnējām."

B grupā pēc sešām spēlēm pirmajā vietā ar 16 punktiem ir Somija, ar 15 punktiem seko Zviedrija, Čehija guvusi 13, bet ASV - desmit punktus. Aiz labāko četrinieka ar astoņiem punktiem ir Latvija, ar pieciem punktiem - Norvēģija, četrus punktus guvusi Austrija, bet viens punkts ir Lielbritānijai.

Uz augšu
Back