Foto ⟩ Rubīns: Beidzot sākām domāt par savu spēli

Kristiāns Rubīns FOTO: Edijs Pālens/LETA

Latvijas hokejisti mačā pret Zviedriju vairāk domāja par savu spēli laukumā un mazāk koncentrējās uz to, kā pretinieki spēlēja, pēc neveiksmes pret Zviedriju sarunā ar žurnālistiem teica Latvijas izlases aizsargs Kristiāns Rubīns.

Pēdējā grupas spēlē pasaules čempionātā Latvijas valstsvienība piekāpās Zviedrijas hokejistiem ar rezultātu 0:1 (0:0, 0:1, 0:0) un nekvalificējās izslēgšanas mačiem.

"Var teikt beidzot mēs palīdzējām viens otram," atklāja Rubīns. "No pirmās minūtes sākām spēlēt sev un viens otram. Runājām uz laukuma, arī atbalstījām viens otru uz soliņa. Kustinājām kājas, tas arī mums deva vairākumus, bija arī momenti, bet diemžēl nerealizējām. Viņi tāpat ir ļoti laba komanda, varbūt mēs viņus nedaudz pārsteidzām. Beidzot sākām domāt par savu spēli."

Foto: Pasaules čempionāts hokejā: Latvija - Zviedrija

Tāpat, esot arēnā, labi varēja dzirdēt, kā Latvijas hokejisti savā starpā komunicēja mačā, un, kā norādīja aizsargs, ja pret spēcīgām komandām nav komunikācijas uz laukuma, tad ir sarežģīti izrādīt pretestību.

"Īpaši, ja laukums ir liels, un mēs spēlējam pret vienu no labākajām komandām, tad bez runāšanas ir ļoti grūti," izcēla Rubīns.

Latvijas vārtus pret Zviedriju sargāja Artūrs Šilovs, kurš šajā mačā atvairīja 34 pretinieku metienus, un aizsargs novērtēja vārtsarga darbu šajā spēlē.

"Artūrs [Šilovs] tiešām ir malacis," viņš paslavēja vārtsargu. "Liels prieks par viņu, un galvenais, lai viņš izbauda šo vasaru un turpina strādāt. Būs vēl viens labs vārtsargs."

Tomēr Rubīns norādīja, ka Latvijai šajā pasaules čempionātā neizdevās sasniegt mērķi, kas ir ik gadu - iekļūt ceturtdaļfinālā.

"Visiem mērķis bija ceturtdaļfināls, bet diemžēl mēs to neizpildījām, tāpēc īsti priecīgs nebraukšu mājās," stāstīja hokejists. "Pats arī varbūt varēju vairāk palīdzēt izlasei uzvarēt un iegūt vēl vismaz vienu spēli, lai varētu pacīnīties arī ar otru grupu. Pozitīvi tas, ka vismaz šādi varējām pabeigt."

 

Aizsargs arī norādīja, ka līdzjutēju atbalsts bijis jūtams visās spēlēs, un uz laukuma tas bija emocionāls atbalsts.

2022. gada pasaules čempionāts Somijā norisināsies līdz 29. maijam.

Uz augšu
Back